1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Wnętrze w stylu glamour

www.galeria.heban.pl
Zobacz galerię 10 Zdjęć
Styl glamour to odpowiedź na ascetyzm i surowość  wnętrz minimalistycznych. Od kiczu dzieli bardzo cienka granica, więc nic dziwnego w tym, że glamour ma chyba tyle samo zwolenników co przeciwników...

Wnętrze w stylu glamour łączy z pozoru niepasujące do siebie przepychu zdobnego baroku z prostym minimalizmem, modernizmem czy nawet kulturą disco z lat 80. XX wieku. Nie dziwią więc międzyepokowe zestawienia lakierowanych na wysoki połysk, niemal obowiązkowo złoconych, często przerysowanych w kształtach mebli z formami prostymi, wręcz surowymi. To nie oznacza jednak, że w stylu glamour nie panują tu żadne zasady. Wprost przeciwnie, dominują wyrafinowane w formie detale: błyszczące żakardy i ciężkie aksamity, upinane mięsiste zasłony. Niemal wszędzie pojawiają się duże lustra z obficie zdobionymi ramami, ale też zdobiące meble i dekoracyjne przedmioty, lustrzane elementy, na przykład w postaci mozaiki. Wśród kolorów królują: złoto, srebro, czerń, bordo czy intensywne róże i fiolety. W glamour nie brakuje też kryształowych elementów zdobiących ogromne żyrandole. Wraz z nimi pojawiają się pomocnicze źródła światła w postaci lamp podłogowych czy biurkowych. Wnętrza przepełnia blask i lśnienie, które jednak równoważy obecność puszystych dywanów, miękkich poduch i futrzanych pledów.

Jeśli chcemy uzyskać wysmakowany efekt we wnętrzu, warto przede wszystkim postawić na przedmioty, które jednoznacznie kojarzą się z dobrym designem. W Galerii Ekskluzywnch Mebli w Heban można znaleźć luksusowe produkty znanych i cenionych marek wnętrzarskich i meblowych.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze