1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Jak ozdobić świąteczny stół

123rf.com
Szczególnym miejscem, przy którym spędzamy świąteczny czas z rodziną, jest wigilijny stół. Warto więc pamiętać o jego szczególnym nakryciu.

Jaki obrus wybrać? Na długim stole pięknie będzie prezentował się bieżnik, najlepiej w odcieniach szarości, bieli lub ecru, z modnymi srebrnymi elementami. Na kwadratowych i okrągłych stołach najlepiej sprawdzą się klasyczne obrusy. Tegoroczne trendy stawiają na ażurowe lub gładkie okrycia stołu. Neutralny kolor bieżnika lub obrusu elegancko będzie komponował się ze świątecznymi dodatkami w różnych kolorach.

Na wigilijnym stole nie powinno zabraknąć świec. Zwykłe białe i długie świece w połączeniu z metalowymi świecznikami będą prezentowały się niezwykle elegancko. Jeśli jednak wolimy, aby na naszym stole dominowały cieplejsze kolory, to warto wybrać czerwień. Tegorocznym hitem są świeczki pływające. Kieliszki lub szklane miski napełniamy zimną wodą, na której kładziemy małe, białe świeczki. W sklepach można także znaleźć barwnik, który zmieni odcień wody, np. na błękitny. Tak przygotowana kompozycja będzie piękną ozdobą każdego pomieszczenia.

Podczas długiej wigilijnej wieczerzy najlepiej sprawdzą się serwetki materiałowe z lnu lub bawełny. Są eleganckie, a dodatkowo można ułożyć z nich artystyczne kompozycje: gwiazdkę, wachlarz czy kieszonki na sztućce. Dodatkową dekorację zapewnią obrączki na serwetki.

Na środku świątecznego stołu dobrze prezentuje się dekoracja, która przykuwa uwagę. Ciekawym rozwiązaniem są srebrne gałązki umieszczone w wysokim przeźroczystym wazonie. Można na nich zawiesić  bombki, aniołki czy ozdoby przypominające figurki lodowe. Amatorzy bardziej tradycyjnych stroików wybiorą prawdopodobnie te zrobione z gałązek świerkowych, które dodatkowo można pokryć pyłem imitującym śnieg i powiesić na nich kilka małych ozdób. Inny pomysł to stojąca na środku stołu biała świeca w otoczeniu kilku ozdób. Pięknie przystrojony stół z pewnością zostanie na długo zapamiętany przez wszystkich biesiadników.

Porady, jak udekorować stół na Święta Bożego Narodzenia, zebrali eksperci z

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze