1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. XVIII Dzień Papieski

XVIII Dzień Papieski

„Promieniowanie Ojcostwa”  – pod takim hasłem 14 października 2018 roku świętować będziemy XVIII Dzień Papieski. Obchodom tego Dnia towarzyszyć będą liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne organizowane w całym kraju, a także w środowiskach polonijnych poza jego granicami. Szczególnie widocznym znakiem tego papieskiego święta będą: przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Już samo sformułowanie hasła jest znamienne. Ma stanowić zaproszenie i znak tego, że poprzez Dzień Papieski docieramy do głębi nauczania Papieża Polaka, który wielokrotnie podkreśla rolę ojca we współczesnym świecie . Podczas XVIII Dnia Papieskiego w wielu miastach Polski odbędą się czuwania modlitewne, koncerty ewangelizacyjne, konferencje, gry miejskie, spektakle, musicale oraz aktywności sportowe. Wydarzenia nawiązują do życia św. Jana Pawła II oraz propagują Jego nauczanie.

Centralne obchody będą miały miejsce w Warszawie i Krakowie. Ich punktem kulminacyjnym  są dwie Msze święte, które będziemy mogli śledzić za pośrednictwem mediów publicznych: Msza św. w Bazylice św. Krzyża transmitowana przez Program 1. Polskiego Radia i Msza św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie transmitowana przez TVP Polonia. Tego dnia stypendyści będą się również modlić w intencji darczyńców Fundacji podczas Eucharystii sprawowanej w Świątyni Opatrzności Bożej, celebrowanej przez Kard. Kazimierza Nycza. Tradycyjnie, po Mszy św., odbędzie się także Koncert Galowy Dnia Papieskiego transmitowany przez TVP1. W przeddzień Dnia Papieskiego, 13 października, na Zamku Królewskim w Warszawie podczas uroczystej gali transmitowanej przez TVP2, wręczone zostaną Nagrody TOTUS TUUS.

Dzięki tegorocznemu Dniowi Papieskiemu chcemy promować chrześcijańską wizję ojcostwa, której piewcą i świadkiem jest św. Jan Paweł II.

Przeżywamy dzisiaj kryzys »społeczeństwa bez ojców«. Mimo to coraz wyraźniej odczuwa się współcześnie zapotrzebowanie na ojców, którzy potrafią pełnić swoją rolę, łącząc czułość z powagą, wyrozumiałość z surowością, koleżeństwo z autorytetem.

Św. Jan Paweł II

Program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” o numerze: 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze