1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Do ładu z nastolatkiem

Do ładu z nastolatkiem

Zobacz galerię 7 Zdjęć
Większość z nas zdaje sobie sprawę, że idealni rodzice i ugodowi, ujmujący swoim zachowaniem  nastolatkowie to tylko wytwory fantazji twórców kina familijnego.

 

Takie byty nie istnieją w  rzeczywistości. Są natomiast rodzice, którzy chcą po prostu dobrze spełniać swoją rolę i  nastolatkowie w tzw. trudnym wieku, przeżywający bunt związany z ich drogą w dorosłość. W tym okresie rodzice i ich dzieci to jakby dwa różne światy. Ci pierwsi tęsknią czasem za swoim słodkim cherubinkiem, który był w nich wpatrzony jak w obrazek i nie odstępował na krok. Mają za to wrażenie, jakby podmieniono im dziecko na kogoś z  innej planety. Ten ktoś woli towarzystwo swoich rówieśników a emocje artykułuje dwoma dźwiękami: „xd”. Pomimo niełatwych relacji, staramy się jednak nie wychodzić z roli dobrych i odpowiedzialnych rodziców, co wyraża się między innymi w   dążeniu, aby nasze dorastające dziecko nauczyło się samodzielności. A jest do tego sporo okazji np.  kiedy może pomóc w utrzymaniu porządku w domu. Nikt nie wymaga oczywiście od młodego buntownika sprzątania całego mieszkania i  gotowania codziennie dwudaniowych obiadów z deserem. Jest jednak pewien sposób, żeby zachęcić nastolatka do pomocy w kuchni i w domowych porządkach. Naszym sprzymierzeńcem jest ich największy fetysz  – zaawansowana technologia. Są z nią za pan brat, bardziej niż niejeden rodzic.

 

 

Współczesny sprzęt kuchenny do zabudowy np. marki Siemens z serii iQ700 posiada system Home Connect dzięki któremu możemy zdalnie sterować pracą piekarnika czy zmywarki za pomocą telefonu. Taka możliwość ucieszy nie tylko nas rodziców, ale może zaintrygować nasze dorastające pociechy, żądne wszelkich hiper nowoczesnych rozwiązań. Upiec pizzę dla przyjaciół w piekarniku, który szybko piecze i nie przypala potraw, może zabrzmieć jak muzyka dla uszu nastolatka. A po skończonej imprezie łatwiej będzie można wyegzekwować od syna czy córki wyczyszczenie tego piekarnika, zwłaszcza jeśli sprzęt czyści się sam, a my mu tylko odrobinę pomożemy. Dobrze, jeśli mamy piekarnik z automatycznym systemem czyszczenia pirolitycznego jaki posiada np. iQ700 Piekarnik pulseSteam z  mikrofalą. Wystarczy na ekranie dotykowym wybrać odpowiedni symbol, a piekarnik sam się oczyści dzięki wysokiej temperaturze. Pozostaje tylko wytarcie ściereczką pozostałości po spalaniu. Nie jest to czynność czasochłonna ani męcząca, tym łatwiej będzie zachęcić do niej naszą dorastającą pociechę. Dla zanurzonych w wirtualnym świecie nastolatków panel piekarnika może być jakąś chwilową, zabawną alternatywą dla ekranu smartfona. Może też, a nawet powinien posprzątać talerze i kubki po swojej imprezie.  Faktem jest, że jeszcze nie można kupić robotów, które np. ułożą naczynia w  zmywarce. Jeśli uda ci się jednak  przekonać twojego zbuntowanego nastolatka, że w żadnym centrum handlowym nie sprzedają jeszcze takich „służących”, ale za to nasza zmywarka ma system znacznie ułatwiający układanie naczyń np. zmywarka iQ700 do zabudowy, kto wie, może  i tę czynność uzna za całkiem zabawną.

My w końcu mamy chwilę tylko dla siebie, a nasz buntownik może przekona się, że jednak fajnie jest zrobić coś w  domu, a celem rodziców nie jest utrudnianie mu życia. Zresztą każdego domownika ucieszą liczne udogodnienia jakie oferuje nowocześnie urządzona kuchnia ze zdalnie sterowanym sprzętem AGD wysokiej klasy. To już bardziej zabawa niż „obowiązki domowe”. Nie tylko nastolatkowie skorzystają z dobrodziejstwa współczesnej technologii. Dotychczasowe, dość uciążliwe i czasochłonne czynności, które musieliśmy wykonywać po przygotowaniu każdego posiłku przestają być źródłem niesnasek, schodzą na dalszy plan, bo znacznie skrócimy czas ich wykonywania z  korzyścią dla wszystkich. Mając w zapasie dodatkowe godziny tylko dla siebie możemy przekierować naszą uwagę i energię na przyjemność płynącą ze wspólnego biesiadowania w gronie rodziny czy przyjaciół.  Zyskamy więcej czasu na rozmowy i  wspólne przedsięwzięcia. Większy luz, więcej uśmiechu – tego oczekujemy od życia. Inwestycja w nowoczesną kuchnię zaopatrzoną w funkcjonalny sprzęt pomoże nam osiągnąć ten cel. Ułatwi życie w ładzie i  harmonii.

 

Więcej informacji na: ”

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze