1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Wytrzymał dwa lata, potem rzucił pracę. Z pasji

Zobacz galerię 5 Zdjęć
Każda z trzynastu historii wydarzyła się naprawdę. Paralotniarka, która zaczęła nauczać tanga, prekursor pilotowania dronów czy założycielki pierwszych podwórkowych ogródków warzywnych w Krakowie. „Żyj z pasją. 13 inspiracji, jak ciekawie spędzać czas wolny” to nie tylko potężna dawka inspiracji dla zapalonych hobbystów. To także pomocny przewodnik, jak odkryć w sobie pasję, dzięki której rozwiniemy skrzydła. Książka dostępna jest w sprzedaży w Empiku.

Często wszystko zaczyna się od zbiegu okoliczności: koleżanka musi zastąpić znajomego na zajęciach tanecznych lub ktoś dostaje uczulenia od kupionych kosmetyków. Ten jeden moment może jednak zaważyć na całym życiu, bo wtedy możemy odkryć pasję, której chcemy poświęcić każdą wolną chwilę. A w niektórych przypadkach – także całe życie zawodowe. Przykładem jest Agnieszka Czarnecka, która po udanych próbach domowej produkcji naturalnych kosmetyków postanowiła otworzyć sklep. Jak sama podkreśla, początki wcale nie były tak trudne: - To niesamowite, ale cała wiedza naprawdę jest w zasięgu ręki. Za darmo. Wystarczy poświęcić 15 minut dziennie, a po kilku tygodniach będziemy wiedzieć wszystko, co jest potrzebne, by zacząć przygodę z domowymi kosmetykami.

Książka „Żyj z pasją” to zbiór trzynastu inspirujących historii jak ciekawie spędzać czas wolny. Od zajęć na świeżym powietrzu, jak prowadzenie ogródka miejskiego, pilotowanie dronów czy hodowla pszczół, po aktywności w czterech ścianach, czyli m.in. renowację mebli, granie w planszówki czy szycie ubrań. Każda z pasji utrzymana jest w duchu „zrób to sam”, co umożliwia dostosowanie intensywności i zakresu zajęć do naszych potrzeb i możliwości.

Pasja – jak się za to zabrać?

Opisom ulubionych zajęć bohaterów towarzyszą praktyczne porady – od czego zacząć, jakie wydatki są związane z daną dziedziną i jakie korzyści z niej płyną. Pierwsze kroki w niektórych specjalizacjach, jak birdwatching, o którym opowiada Maciej Gierszewski, można stawiać zupełnie bezkosztowo. W przypadku innych zajęć – jak szycie ubrań – dobre warunki można sobie stworzyć już za kilkuset złotych.

Kamil długo zajmował się pszczelarstwem wyłącznie hobbystycznie. W pewnym momencie sprowadził pszczoły do stolicy. Ale ponieważ pracował w korporacji, ulami zajmował się w przerwach na lunch. Dosłownie. Kiedy zbliżała się przerwa, wsiadał do tramwaju i jechał do centrum handlowego Arkadia, gdzie na dachu postawił swoje pierwsze ule. Robił, co było do zrobienia, i wracał przed komputer. Wytrzymał tak dwa lata. W końcu rzucił pracę i zajął się pszczołami na pełen etat.

– fragment książki

„Żyj z pasją. 13 inspiracji, jak ciekawie spędzać czas wolny” autorzy: Sylwia Kawalerowicz, Łukasz Chmielewski, Olga Wiechnik, Oktawia Kromer, Michał Kukawski, Jonasz Tołopiło liczba stron: 205 wydawnictwo WAB

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze