1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia
 4. >
 5. Biobazar: elektrośmieci na choinki!

Biobazar: elektrośmieci na choinki!

Czas przed Bożym Narodzeniem jest pełen porządków, gotowania, wybierania choinki i kupowania prezentów. Dzięki ERP Polska możesz oszczędzić sobie części kłopotów i połączyć przyjemne z pożytecznym – gdy robiac zakupy świąteczne na ekobazarku oddasz zalegające w domu elektrośmieci oraz zużyte baterie, dostaniesz w prezencie choinkę!

Tym razem nie zachęcamy tylko do zakuów na bazarku Norblin, lecz również do ekodziałań!

Szansa na wymianę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii pojawi się w Warszawie 17 grudnia. W tym dniu na ul. Żelaznej 51/53 w godzinach 8-17 odbywać się będzie .

Aby dostać w prezencie choinkę, wystarczy przynieść ze sobą:

 

 • 4 małe elektrośmieci – takie jak telefon czy suszarka, lub
 • 2 średnie elektrośmieci (telewizor, komputer), lub
 • 1 duży elektrośmieć (np. lodówka, pralka), lub
 • 1 kg zużytych baterii.
Ponieważ całe wydarzenie ma na celu poprawę stanu naszego środowiska, zadbano również o ekologiczność choinek – rozdawane drzewka posiadają bryłę korzeniową, zabezpieczoną juta. Wszystko po to, aby choinki dotrwały do Świąt, a później mogły zostać wysadzone, zamiast trafić na śmietnik.

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE) oraz zużyte baterie stanowią nie lada zagrożenie dla naszego środowiska. Zawierają w sobie szkodliwe materiały oraz metale ciężkie i nie mogą trafiać z pozostałymi śmieciami na wysypisko. Na szczęście recykling ZSEE i zużytych baterii się opłaca, ponieważ jego części składają się z cennych materiałów, na przykład ze złota (wykorzystywane jest w układach elektronicznych telefonów komórkowych, ponieważ przewodzi prąd jeszcze lepiej niż miedź). Prawie połowa materiałów w urządzeniach elektronicznych to metale, które mogłyby być użyte ponownie, oszczędzając zasoby i energię potrzebne do ich wydobycia i obróbki.

Zapraszamy serdecznie wszystkich na . Liczymy, że uda się rozdać wszystkie choinki!

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze