1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Załóż szpilki, by pomóc dzieciom z chorobą nowotworową

Załóż szpilki, by pomóc dzieciom z chorobą nowotworową

By wesprzeć dzieci z chorobą nowotworową wystarczy 25 września na Instagramie lub Facebooku opublikować zdjęcie w szpilkach posiadające hashtag #DzienSzpilek. (Fot. materiały prasowe)
Moliera 2 rusza z akcją społeczną, której celem jest wsparcie Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. By wesprzeć fundację wystarczy wstawić na swój portal społecznościowy zdjęcie w szpilkach.

Szpilki na przestrzeni lat urosły do rangi symbolu kobiecości i seksapilu. Coraz więcej z nas uwielbia je nosić nie tylko na wielkie wyjścia, również na co dzień, by poczuć się wyjątkowo. Teraz możemy je równie wyjątkowo wykorzystać - nie wychodząc z domu, w niezwykle prosty sposób i przede wszystkim w szczytnym celu.

#DzienSzpilek to ogólnopolska akcja społeczna zainicjowana rok temu przez Moliera 2. Jej zasady są bardzo proste: za każde zdjęcie w szpilkach opublikowane 25 września na Instagramie lub Facebooku, posiadające hashtag #DzienSzpilek oraz spełniające kryteria regulaminu, Moliera 2 przekaże 2 zł na rzez fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową to organizacja działająca od 30 lat na rzecz małych pacjentów Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei. Każdego roku pomaga 2 tys. dzieci z całej Polski, które leczą się we wrocławskim szpitalu.

- Poprzez akcję #DzienSzpilek chcemy pokazać, że każdy może pomagać w bardzo prosty sposób. Moliera 2 specjalizuje się w sprzedaży szpilek, dlatego właśnie je chcemy wykorzystać w słusznej i cennej sprawie. Użyjemy siły mediów społecznościowych, aby zaszczepić w ludziach chęć niesienia pomocy – mówi Przemek Dankowski, PR Coordinator Moliera 2.

Pierwszą edycję akcji #DzienSzpilek wsparło tysiące Polek oraz plejada polskich gwiazd m. in. Beata Kozidrak, Małgorzata Rozenek, Kasia Sokołowska, Magda Gessler, Natalia Siwiec czy Hanna Lis. W jedną dobę zdjęcie w szpilkach opublikowało ponad 15 tys. osób. Dzięki temu na rzecz fundacji Alivia, dla której były wtedy zbierane pieniądze, przekazane zostało ponad 31 tys. zł.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze