1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Powstała aplikacja do wymiany i sprzedaży roślin

Powstała aplikacja do wymiany i sprzedaży roślin

Plantswapp to nowa aplikacja, dzięki której możesz sprzedać, kupić lub oddać roślinę. (Fot. Getty Images)
Plantswapp to nowa platforma porównywana do znanych nam aplikacji zajmujących się sprzedażą i wymianą ubrań, czy innych niepotrzebnych nam już rzeczy. Tym razem sprzedać, kupić bądź podarować możemy... rośliny - takie, które okazały się niechcianym prezentem, które potrzebują ratunku, a my nie dajemy sobie z nimi rady, czy którym przydałby się nowy dom.

Plantswapp to aplikacja plasująca się gdzieś pomiędzy Olx a Vinted, gdzie drugie życie podarować możemy ubraniom, kosmetykom, czy meblom. Tym razem, twórcy aplikacji skupili się na roślinach, które w ramach dostępnych kategorii możemy: podarować, zamienić bądź sprzedać. Platforma wykorzystuje naszą lokalizację, aby umożliwić nam znalezienie roślin w najbliższej okolicy, które będziemy mogli przeglądać wykorzystując różnego rodzaju filtry.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Miłośnicy roślin mają możliwość zrzeszania się również w grupach lokalnych, gdzie można rozmawiać i dzielić się poradami dotyczącymi pielęgnacji i uprawy domowych kwiatów. W swoim profilu warto również napisać, jakie rośliny nas interesują i czego poszukujemy, co ułatwi nam ich znalezienie. Kwiaty możemy przeglądać nie tylko według lokalizacji, ale również gatunków roślin, bądź skorzystać z lupki, która umożliwi wyszukanie konkretnego okazu.

Jeśli już wypatrzymy nasz wymarzony kwiat, za pomocą komunikatora piszemy do jego właściciela i umawiamy się na transakcję. Kwiatek następnie oznaczany jest w aplikacji jako "Zarezerwowany" i znika z portalu w momencie, gdy go odbierzemy.

Warto pomyśleć o skorzystaniu z aplikacji, zwłaszcza gdy planujemy długie podróże i nie mamy, komu powierzyć naszych roślinek, a także wtedy, gdy ewidentnie nie udaje nam się odpowiednio zaopiekować kwiatem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.
 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze