1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Jak pomalować pokój dla chłopca?

(Fot. materiał partnera)
Urządzenie pokoju dla małego chłopca może być prawdziwym wyzwaniem. Jeszcze większym okazuje się urządzanie pokoju dla dorastającego chłopaka. Z tego względu warto poznać inspiracje – pokój dziecięcy dzięki nim stanie się prostszy do zagospodarowania. Pomysły na urządzenie wnętrza można skonsultować z ekspertem online AboutDecor, który pomoże w wyborze najlepszych rozwiązań.

Jakie funkcje pełni pokój dziecięcy?

Pokój dziecięcy jest miejscem, które jest zarówno sypialnią, bawialnią, jak i przestrzenią do nauki i rozwijania zainteresowań. Z tego względu warto podzielić go na strefy – jedną część przeznaczyć na odpoczynek i wyciszenie się przed snem, drugą natomiast na zabawę. Starsze dzieci potrzebują także wydzielonego biurka, przy którym mogą odrabiać zadania domowe i pogłębiać swoją wiedzę.

Urządzając pokój dla chłopca, warto poznać inspiracje na zagospodarowanie przestrzeni. Później można kierować się nimi przy wyborze poszczególnych elementów do pokoju. To szczególnie istotne w przypadku pomieszczeń o niewielkim metrażu. Jeśli urządzamy mały pokój dla chłopca, wszystko w nim powinno mieć swoje miejsce. To pozwoli na rozdzielenie strefy snu od zabawy i nauki.

Pokój dziecięcy – inspiracje. Pokój dla chłopca

Kolor ścian w pokoju dziecięcym odgrywa większą rolę, niż pozornie się nam wydaje. Odpowiednio dobrana kolorystyka to nie tylko kwestia gustu. Barwy podświadomie na nas oddziałują, na przykład kolor niebieski kojarzy nam się z harmonią i pomaga w relaksie. Natomiast zielony wzmaga koncentrację.

Wybierając farbę do pokoju chłopca, możemy zdecydować się na przykład na biel lub pastelowy niebieski, który optycznie powiększy pomieszczenie i rozświetli je. To szczególnie ważne w przypadku niewielkich przestrzeni. Dodatkowo tak pomalowane pomieszczenie to bardzo łatwy w aranżacji pokój dziecięcy. Inspiracje w kwestii dodatków i mebli do białego lub pastelowego pokoju można znaleźć niemal wszędzie.

Starsi chłopcy z reguły preferują bardziej intensywne barwy. Dziecko w wieku przedszkolnym i szkolnym może chcieć pomalować pokój np. w intensywnym odcieniu niebieskiego czy zielonego. To dobry wybór do pokoju chłopięcego. Warto unikać jednak bardzo ciemnych barw, takich jak czarny, ponieważ optycznie zmniejszają przestrzeń i mogą być przygnębiające.

Wybierając meble i inne elementy wystroju do chłopięcego pokoju, warto skonsultować się z ekspertem. Dzięki opinii specjalisty można w łatwiejszy sposób wybrać pasujące do koloru ścian dodatki. Konsultacja online z AboutDecor to doskonały sposób na zyskanie dodatkowych pomysłów na urządzenie pomieszczenia, jakim jest pokój dziecięcy. Inspiracje z rozmowy z ekspertem warto wykorzystać w czasie urządzania mieszkania.

Farba plamoodporna to najlepszy wybór do chłopięcego pokoju

Nie można zapomnieć również o praktycznych aspektach urządzania pokoju chłopięcego, nawet gdy mamy ciekawe inspiracje – pokój dziecięcy jest pomieszczeniem, które bardzo łatwo ulega zabrudzeniom. Jest to widoczne w szczególności w przypadku aktywnych fizycznie chłopców, którzy wracając z podwórka czy meczu, łatwo mogą poplamić ściany. Również w przypadku małych artystów może zdarzyć się, że farba wyląduje na ścianie zamiast na kartce.

Z tego względu warto wybierać farby plamoodporne na ściany dziecięcych pokojów. Warto, aby wybrana farba była nie tylko odporna na plamy, ale również na mycie i szorowanie – będzie to stanowić gwarancję, że kolor utrzyma się na ścianach przez długi czas, nawet w pokoju dziecka, któremu często zdarzają się „wypadki” i zabrudzenia ścian. Najlepiej sprawdzą się farby o właściwościach hydrofobowych.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze