1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Na co postawić przy wyborze materaca?

(Fot. materiały partnera)
Dobry materac jest niezbędny, jeśli chcemy zapewnić sobie zdrowy sen i energię na cały dzień. Jest to więc produkt, na którym nie można oszczędzać, a przy zakupie należy kierować się jakością materaca i swoimi potrzebami. Jakie materace mamy do wyboru?

Po przebudzeniu wiele osób narzeka na ból pleców i brak energii. Nie zawsze jednak wiążemy te dolegliwości z jakością swojego miejsca do spania. Zamiast łóżka z dobrym materacem wybieramy wersalki czy narożniki, które nie nadają się do nocnego wypoczynku. Aby zadbać o wygodny sen, konieczny jest odpowiedni materac, który dopasowuje się do kształtu ciała, gwarantując komfort spania i brak bólu pleców po przebudzeniu.

Nowoczesne materace sprężynowe

Nowoczesny materac sprężynowy pozwala zadbać o komfortowy sen, gwarantując ergonomiczne podparcie dla całego ciała. Przy jego zakupie warto zwrócić uwagę na liczbę sprężyn, ponieważ im jest ich więcej, tym lepsza jakość materaca. Wszystko dlatego, że sprężyny reagują na nacisk, zapewniając doskonałe podparcie wszystkim partiom ciała. Dużą popularnością cieszy się materac kieszeniowy, gdzie głównym elementem jest sprężyna kieszeniowa. W tym przypadku każda sprężyna znajduje się w osobnej kieszeni, nie są więc one ze sobą połączone. Dzięki temu otrzymujemy dużą wygodę i dopasowanie do kształtu ciała. Taki materac nie skrzypi też podczas przekręcania się na łóżku.

Ciekawym produktem jest materac Hilding Flamenco, który jest zbudowany na bazie sprężyny Multipocket. W porównaniu ze sprężynami kieszeniowymi na każdy metr kwadratowy przypada tutaj więcej sprężyn, a każda z nich pracuje osobno, co zapewnia większą elastyczność punktową. Poszczególne partie ciała otrzymują więc idealne wsparcie. Jest to świetna opcja dla par, również tych z dużą różnicą wagową. Zastosowanie pianki wysokoelastycznej po jednej stronie materaca i profilowanej płytki lateksowej po drugiej stronie gwarantuje dodatkową elastyczność i sprężystość. Struktura materiału pozwala na swobodną cyrkulację powietrza, dzięki czemu materac oddycha i odprowadza wilgoć.

Szeroki wybór materacy piankowych

Materace piankowe cieszą się dużą popularnością, ponieważ są bardzo wygodne i świetnie dopasowują się do kształtu ciała. Są też bardzo lekkie i łatwo przenieść je w inne miejsce. Materiał, z którego są wykonane, przepuszcza powietrze, dzięki czemu mniej się pocimy podczas spania. Wśród materacy piankowych znajdziemy produkty, które mają różny stopień twardości i różne właściwości. Warto zwrócić uwagę na materace wysokoelastyczne, powstałe z pianki poliuretanowej, która jest bardzo sprężysta. Dzięki niej zyskujemy doskonałe podparcie ciała i optymalny nacisk, co sprawia, że podczas snu zachowujemy zdrową pozycję dla kręgosłupa.

Idealne dopasowanie do sylwetki i temperatury ciała zapewnia materac termoelastyczny. Dzięki niemu kręgosłup jest w czasie snu odpowiednio wyprofilowany. Sprawia to, że jest to materac odpowiedni nie tylko dla osób zdrowych, ale również mających problemy z kręgosłupem. Idealnym materacem dla alergików jest materac lateksowy, który ma właściwości antybakteryjne i antyalergiczne. Jest sprężysty i przewiewny, dobrze też odprowadza wilgoć. Ciekawym rozwiązaniem jest też materac nawierzchniowy, który ma tylko jedną warstwę i stosuje się go jako wierzchnią warstwę na dotychczasowy materac, jeśli nie jesteśmy zadowoleni z jego właściwości. Materac nawierzchniowy świetnie sprawdza się również na wersalce czy kanapie, dzięki czemu nawet nie posiadając łóżka, możemy poprawić komfort swojego snu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze