1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. 25 marca zaćmienie Księżyca i pełnia w Wadze – przyjrzyj się swoim relacjom

25 marca zaćmienie Księżyca i pełnia w Wadze – przyjrzyj się swoim relacjom

(Fot. Chayanan/Getty Images)
(Fot. Chayanan/Getty Images)
Najważniejszym wydarzeniem astrologicznym marca jest półcieniowe zaćmienie Księżyca, do którego dojdzie w poniedziałek 25 marca o godzinie 8 na piątym stopniu Wagi. Ta wyjątkowa pełnia niektóre relacje zakończy, a inne w zaskakujący sposób zmieni.

Czysta Pełnia, Pełnia Śmierci, Pełnia Robaczego Księżyca – to nazwy pełni, która jest pierwszą po przesileniu wiosennym, oznaczającym początek astrologicznej wiosny oraz zapowiadającym Wielkanoc. W tym roku towarzyszyć jej będzie półcieniowe zaćmienie Księżyca w opozycji do Neptuna i w trygonie do Plutona. Zaangażowanie tych tzw. wyższych planet w układ pełni Księżyca podczas zaćmienia nie pozostawi nas obojętnymi na tematy związane z relacjami. Co więcej – podsunie radykalne rozwiązania w tym obszarze. Waga – znak Księżyca w tym dniu – to patronka interakcji międzyludzkich, nauczycielka partnerstwa i równości. Pilnuje, żebyśmy byli sprawiedliwi, dba o równowagę między „ja” a „my” – jeśli nie ma tego balansu, łagodna Waga ujawnia swoją kardynalną jakość i bywa bezwzględna.

Sezon zaćmień co pół roku daje nam okazję, by być absolutnie szczerym – najpierw wobec siebie, a potem wobec innych. Zaćmienia rzucają światło na to, co skrywamy przed sobą w nieświadomości – nie chcemy tego zauważyć, poczuć i przetransformować, ale potrzebujemy tego – i do rozwiązania bieżących problemów, i do rozwoju. Zaćmieniowa introspekcja ma za zadanie przygotować nas do fundamentalnych zmian w tych obszarach życia, w których funkcjonujemy w sposób nieaktualny, zafałszowany, niekorzystny, choć pozornie wygodny.

Sezon zaćmień, który w roku 2024 przypada na marzec i kwiecień, przyniesie nam konsekwencje widoczne przez nadchodzące pół roku – aż do kolejnych zaćmień. Pełnia 25 marca niesie ze sobą potężną energię zamknięcia, oczyszczenia i uwolnienia, a także oferuje szansę na pogłębienie zrozumienia siebie, innych i przede wszystkim – wzorców naszych relacji. Podkreśla konieczność uwolnienia się od sposobów bycia w związkach, na których kompulsywnie i nieświadomie polegaliśmy w wyniku wczesnych traum i uwarunkowań. Niektóre połączenia zakończą się, a inne się zmienią, żeby się udoskonalić i wejść na wyższy poziom. Wzrost samoświadomości da nam rozpoznanie, co należy w sobie zmienić, aby mieć wreszcie satysfakcjonujące doświadczenia w relacjach.

Księżyc w Wadze w trygonie do transformującego Plutona to okazja, by wyraźnie ujrzeć dynamikę naszych relacji – i tych miłosnych, i biznesowych – by przekształcić ją na bardziej harmonijną. Przekonamy się, że do tanga trzeba dwojga, a kiedy jeden z partnerów gubi rytm czy depcze stopę drugiego, pojawiają się napięcie i poczucie niesprawiedliwości. Pełnia Śmierci sprawi, że zatrzymamy się w tańcu, spojrzymy sobie twarzą w twarz, by odważyć się na rozrachunek. Opozycja Neptuna może spowodować, że podejdziemy do tego emocjonalnie. Uwaga, żeby nie wchodzić w rolę ofiary – strony, która jest jedynie pokrzywdzona i agresywna w sposób bierny. Jeśli nie ulegniemy tej pokusie, dzięki Neptunowi lepiej usłyszymy głos intuicji i będziemy mogli wczuć się w położenie drugiej strony. Towarzysząca zaćmieniu koniunkcja Wenus i Saturna w Rybach obudzi w nas potrzebę uporządkowania spraw w związkach, nawet jeśli będzie to oznaczało definitywne rozstanie.Zaćmieniowa pełnia Księżyca w Wadze – co przyniesie każdemu znakowi zodiaku?

Baran: Lubisz być zaabsorbowany sobą i swoimi sprawami, ale zaćmienie Księżyca w Wadze w siódmym domu relacji wyrwie cię z tej indywidualistycznej energii. Zostaniesz zachęcony, żeby zbliżyć się do kogoś mimo lęku, że stracisz niezależność. Położysz na szali swój komfort versus bliskość i szansę na prawdziwe poznanie drugiego człowieka.

Byk: Zajmiesz się swoimi ulubionymi pieniędzmi. Pełnia w Wadze w ósmym domu odpowiadającym za wspólne finanse postawi cię przed pytaniem, czy wkład każdej ze stron jest sprawiedliwy. Zastanowicie się, kto ile daje, a ile bierze. Zaćmienie to dla ciebie też okazja, żeby zastanowić się, co można zrobić, żebyś czuł materialne bezpieczeństwo.

Bliźnięta: Zapowiada się całkiem przyjemna pełnia – inspirująca do odkrycia nowej filozofii życia. Zaćmienie Księżyca w dziewiątym domu to okazja, żebyście zweryfikowały swoje priorytety, ale w kontekście swoich relacji. Jeśli bliska wam osoba dąży w innym kierunku niż wy, może trzeba będzie stanąć na rozwidleniu dróg. Pomyślcie też, gdzie wasze pasje się łączą.

Rak: Za sprawą obecności Księżyca w pełni w twoim dziesiątym domu na plan pierwszy wysuną się tematy związane z relacjami w pracy. Jaki jesteś jako podwładny, jaki jako zwierzchnik? Czy role są jasno wyznaczone i każdy czuje się komfortowo? Jeśli nie, czas to zmienić. Poczuj swoją sprawczość i nie przedstawiaj się tylko jako pokrzywdzony.

Lew: Zwykle masz wokół siebie wianuszek ludzi, którzy potrzebują twojej energii do działania. Zaćmienie w jedenastym domu wydobędzie na światło dzienne zależności, jakie panują w grupach przyjaciół czy współpracowników, do których należysz. Czy każdy czuje się równy i zauważony? Co jeszcze można dobrego wspólnie zrobić, a co się zdezaktualizowało?Panna: Zaćmienie w dwunastym domu to dla ciebie czas na porządny reset. Wyzwanie, byś wreszcie przyjęła pomoc i uczciwie odpoczęła. Nie podejmuj angażujących działań, tylko pokuś się o introspekcję, czego tak naprawdę potrzebujesz na następne pół roku. Odpręż się, zadbaj o siebie, a odpowiedzi przyjdą same – może w snach, a może podczas wizualizacji.

Waga: To twoja pełnia, i to z zaćmieniem. Podróż Księżyca przez twój pierwszy dom skłoni cię, żebyś zajęła się sobą w kontekście tego, jak działasz, co wnosisz do świata, co przyciągasz swoją energią. Jesteś z tego zadowolona? Spełniasz się? Jak wygląda równowaga między twoją aktywnością a receptywnością? Porozmawiaj o tym z najbliższymi ci ludźmi.

Skorpion: Radykalne działania zawsze są ci bliskie. Bezkompromisowa energia zaćmienia Księżyca dotknie twojego drugiego domu, który dotyczy pieniędzy. Jesteś uczciwie wynagradzany za swój trud? Czujesz, że stan twojego konta jest adekwatny do twojego zaangażowania w pracę? Jeśli nie, postanowisz to zmienić w sposób radykalny.

Strzelec: Komunikacja, interakcja, ustalenia – w tym klimacie przebiegnie zaćmienie Księżyca, bo odwiedzi twój trzeci dom rządzony przez Merkurego. Dobrze poczujesz się w tej energii, bo wiele może się dziać. Szczerość jest twoją mocną stroną, więc bez ogródek powiesz, co ci się nie podoba – zwłaszcza w relacjach zawodowych. Postaw na kreatywne rozwiązania.

Koziorożec: Domowe pielesze i to, co w nich nie gra, zajmą cię na czas oddziaływania zaćmień. Pełnia w czwartym domu rodziny to okazja, żebyś uporządkował sprawy zamiecione pod dywan, przez które w najbliższych relacjach nie ma transparentności i zdrowej równości. Czas wziąć pod lupę wzorce rodzinne, którą są twoją zmorą i blokadą do szczęścia.Wodnik: Zapragniesz przyjrzeć się uczciwie, co przeszkadza ci w autopromocji i sięganiu po samorealizację. Znasz się na egoizmie – i tym zdrowym, i tym mniej zdrowym, więc pójdzie ci dobrze. Zaćmienie w piątym domu zachęci cię również do tego, by tak zmienić swoje życie, żeby sprawiało ci więcej frajdy. Jeśli masz romans, skończy się lub wejdzie na inny poziom.

Ryby: Organizacja pracy do poprawki! Zaćmienie w szóstym domu codzienności da wam wgląd, jak należy zarządzać harmonogramem, żebyście wy i wasi współpracownicy mieli poczucie sprawiedliwości. Trzeba się będzie porozumieć i dojść do demokratycznych rozwiązań. Druga kwestia – zdrowie. Co możecie zrobić dla siebie w tym obszarze?

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze