Podróże znaków Zodiaku (1)

123rf.com

Najdalej w nieznane pojedzie Strzelec, najbardziej ruchliwe wakacje spędzą Bliźnięta. Byk odpocznie dobrze tylko w luksusach a Koziorożca trudno będzie namówić na ryzykowną eskapadę. A jak podróżują pozostałe znaki Zodiaku?
Baran jest esencją aktywności. Jego działanie uwzględnia zawsze nowe plany, on aż pali się, żeby spróbować czegoś nowego, być tam, gdzie jeszcze nikt nie był. Baran z ognistym zapałem wyznacza sobie ambitne cele i zrobi wszystko, żeby być skutecznym. Jako pierwszy znak Zodiaku zapoczątkowuje wielką energię, potrafi zrobić coś z niczego. Umie tworzyć od podstaw, nie mając szczegółowych planów, bezpiecznego zaplecza czy pomocy innych. Podąża do przodu sam, niecierpliwie i bezrefleksyjnie. Jego naturalnym środowiskiem jest walka.

Osoby, które w swoim horoskopie urodzeniowym mają silną obsadę Barana, kochają wakacyjne wyzwania. Nie dla nich hotel z opcją all inclusive i kontynentalnymi śniadaniami. Nie dla nich też długie zastanawianie się, dokąd pojedziemy, co tam będziemy robić, co ze sobą zabierzemy i ile pieniędzy wydamy. Baran decyzje podejmuje błyskawicznie, więc jego wakacje będą w stylu spontanicznym. Wybierze się tam, gdzie niebezpiecznie, tam gdzie dziko, w miejsce nieopisane jeszcze w przewodnikach. Najchętniej sam lub z towarzystwem o podobnym szalonym temperamencie. Nie kupi powrotnego biletu i będzie ryzykował. Dżungla? Bezkresne stepy Mongolii? Afrykańskie wioski?

Byk nade wszystko kocha komfort i stały grunt pod stopami. Cieszy się pogodą ducha i jak nikt inny potrafi korzystać z przyjemności życia, dostrzega jego urok i czar. Uparcie dąży do tego, żeby egzystencja przynosiła mu pełne zadowolenie. Pociąga go sztuka, dekoracja wnętrz, kulinaria, moda, kosmetyka, finanse. Otacza się luksusowymi przedmiotami, jego jadłospis jest wyrafinowany, szafa pełna ubrań z markowymi metkami, dba o swój wygląd i stan konta. Nie wyobraża sobie życia z dala od natury, bez ziemskich rozrywek. Bez harmonii, dostatku i zgody.

Wakacje Byka nie będą mało kosztować, to po pierwsze. On nie pojedzie byle gdzie, na kemping lub pod namiot. Wybierze miejsca urokliwe, by obcować z naturą, ale cywilizowane, by korzystać z usług najwyższej klasy. Wyjazd dobrze przemyśli, ale nie będzie to logiczna analiza, raczej podąży za swoim silnym instynktem prowadzącym go do zaspokajania jego wygórowanych zachcianek. Wybierze miejsce piękne, z przewidywalną rutyną, doskonałą kuchnią, wygodnym łóżkiem. Luksusowe SPA? Gospodarstwo agroturystyczne w klimacie sielskie, ale z wieloma gwiazdkami? Stolica europejskiego kraju ze szlakiem butików i restauracji? Jeśli nie, własny wypielęgnowany ogród pełen piwonii i z wygodnym leżakiem też go zadowoli.

Bliźnięta: ciekawskie, ruchliwe, plotkarskie. Są jak niespokojny wiatr nieustannie przemieszczający się z miejsca na miejsce i przenoszący informacje. Bliźnięta interesują się faktami, nowinkami, plotkami, powierzchowną warstwą życia. Wiedzą, co się dzieje, ale po co i dlaczego – to już nie jest ich sprawa. Życie gna je przed siebie, ale w sposób chaotyczny, bez wyznaczonych celów, bez prostolinijności. Bliźnięta w każdym momencie mogą zmienić zdanie i kierunek działania. Nie przewidzisz ich ruchu, nie zatrzymasz w locie. Otacza je chaos, pobudza intelektualna inspiracja i chęć do komunikowania się. Bliźnięta potrafią porozumieć się z każdym i w każdym języku, chociażby na migi.

Dlatego ten znak Zodiaku chętnie wybierze się na wakacje zagraniczne i nieprzewidywalne. Nastawi się na kontakty z przypadkowo poznanymi ludźmi. Bliźnięta nie stronią od metropolii, tłumnych deptaków, muzeów pełnych ludzi. Lubią ułatwienia, jakie przynosi nowoczesna technologia, dla nich odpoczynek bez internetu może być nie do zniesienia. Podróż z powodzeniem spędzą w większym gronie osób, które tak jak one lubią dowiadywać się, zwiedzać, poszerzać swoje myślowe horyzonty. Gdy dojadą w jakieś miejsce, błyskawicznie ogarną je swoją szeroką i powierzchowną percepcją, by równie szybko udać się w prawo lub w lewo. Dokąd? Obojętnie. Byleby było inaczej niż dotąd i ciekawie. Byle się działo! Dla Bliźniąt dobre są niezorganizowane wycieczki krajoznawcze.