1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. REKLAMA
  4. >
  5. Kulinarne atrakcje na warszawskim Powiślu

Kulinarne atrakcje na warszawskim Powiślu

123rf
123rf
Już w sobotę na warszawskim Powiślu rozpoczyna się festiwal Powiślenia. Z jego bogatego programu wybraliśmy dla was te o charakterze kulinarnym: między innymi konkurs na najlepsze ciasto oraz święto szarlotki. Zapowiada się słodko!

to festiwal sąsiedzki - tworzony przez mieszkańców dla mieszkańców. Interdyscyplinarny, międzypokoleniowy i międzykulturowy. Każdego roku odbywa się jednego dnia na warszawskim Powiślu. Poniżej info dla tych, którzy 24 września zamierzają być głodni...

 

MODA + SŁODKOŚCI

12.00 – 14.00

Słodkie co nieco, pogawędki o modzie, szyciu na miarę, designie i wegetariańskiej kuchni.

ATELIER SŁOMA&TRYMBULAK

Al.3 Maja 7, tel. 501 155 238, www.slomatrymbulak.com

Małe królestwo projektantów mody Joli Słomy i  Mirka Trymbulaka. Tutaj zamówisz garnitur, suknię ślubną, koszulę czy kostium. A z gospodarzami, którzy na antenie kuchni.tv prowadzą program o kuchni wegetariańskiej „Atelier Smaku”, napijesz się orientalnej herbaty.

SĄSIEDZKI POCZĘSTUNEK

11.00 – 13.00 / Sąsiedzkie spotkanie sympatyków Powiśla i mieszkańców Spółdzielni przy herbacie i domowym cieście.

KLUB SBM "TORWAR" PANORAMAul. Górnośląska 1, tel. 0-22 629 22 23

Działa w tym samym miejscu od 40 lat. Prowadzi działalność społeczno-kulturalną na rzecz mieszkańców Spółdzielni Torwar i całego Powiśla.

KURA + POP UP SHOP

12.00 – 22.00 / Pop up shop "Piękna Mary" a w nim wyselekcjonowany vintage z lat 60, 70 i 80 (ubrania, torebki, okulary).

SZCZOTKI PĘDZLE

ul. Tamka 45b, tel. 0-22 827 92 30, www.szczotkipedzle.com

Kawiarnia, która mieści się w starym zakładzie szczotkarskim. Podajemy pyszną kawę i domowe ciasto. W Szczotkach mieści się redakcja czasopisma dla dzieci “Czarodziejska kura“. Naszą specjalnością są niedzielne śniadania.

KONKURS + NAJLEPSZE WYPIEKI

15.30 – 17.30 / Finał konkursu na Najlepszy Wypiek Powiśleń połączony z degustacją konkursowych propozycji. W jury Aleksander Baron i Józef Starowiejski.

SOLEC KUCHNIO-KAWIARNIO-KLUBO-ŚWIETLICA

Ul. Solec 44, tel. 798 363 996, www.solec.waw.pl

Prawdziwe jedzenie! Setki gier towarzyskich! Imprezy muzyczne! Akcje artystyczne! I… aż dwa ogródki, w tym jeden z widokiem na pociągi. Oferujemy potrawy z ekologicznych, sezonowych produktów oraz bogaty wybór gier, których zasady objaśni wyjątkowa załoga lokalu. Serwujemy m.in. dania z podrobów i wegetariańskie specjały, a Aleksander Baron, szef kuchni, codziennie proponuje nowe menu, oparte na najlepszych polskich produktach.

GRA + SZARLOTKA + MUZYKA NOCY

15.00 – 17.00 / Gra „Skarby Powiśla” zorganizowana z okazji Święta Szarlotki. Start na ul. Fabrycznej 1/3. Na uczestników czekamy od godz. 14.40. Na szlaku 6 punktów z zadaniami. Konkursy, nagrody i jabłkowe smakołyki. Przynieście też własne specjały i dzielcie się przepisami!

21.00 / Plenerowy spektakl Śródmiejskiego Teatru Muzycznego pt. „Muzyka nocy” (dziedziniec MDK).

MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY IM. WŁ. BRONIEWSKIEGO

ul. Łazienkowska 7, tel. 0-22 621 68 32, www.mdk.waw.pl

Centrum artystyczno-edukacyjne. Dla dzieci prowadzimy pracownię plastyki, zespoły muzyczno-taneczne (Fasolki, Fasolinki, Impuls) i Klub Odkrywców Przyrody. Dla młodzieży – Teatru Muzyczny, Pracownię Malarstwa i Rysunku, Architektury i Scenografii oraz Sztuki Mediów. Co roku organizujemy m.in. Święto Szarlotki i Święto Truskawki oraz Piknik na Powiślu, a także wystawy w Galerii ŁAZIENKOWSKA.

WOJSKOWA GROCHÓWKA

13.00 – 15.00 / Tradycyjna grochówka serwowana w hotelowym ogródku.

HOTEL LOGOS

Wybrzeże Kościuszkowskie 31/32, tel. 0-22 622 89 92, rezerwacja@hotellogos.pl

Z okien hotelu, położonego między mostami Świętokrzyskim i Poniatowskiego, rozpościera się wyjątkowa panorama prawo- i lewobrzeżnej Warszawy. Do dyspozycji gości prawie 200 miejsc noclegowych, sale konferencyjne, restauracja i bar. Logos to idealne miejsce dla fanów sportu, którzy wybierają się na EURO 2012 – hotel znajduje się prawie w bezpośrednim sąsiedztwie Stadionu Narodowego.

PIKNIK + WINYLE

12.00 – 22.00 / Piknik muzyczny, specjalne menu kulinarno-kulturalne. Kolczyki ręcznej roboty zaprezentuje Monia. O 18.00 zagra Dj Piotronik, a o 20.00 Dj Leniuch. Na ekran światło rzucą Vj Ar2, Vj V oraz Vj Qbu.

Miejsce: skwer u zbiegu ul. Kopernika i Tamka.

KOPERNIKA 25

ul. Kopernika 25, www.kopernika25.bogspot.com

Lokal o profilu ekologicznym. Serwujemy dania bez chemii i konserwantów. Starannie dobieramy produkty i dostawców, dążąc do ekologicznej doskonałości. Potrawy podajemy na jadalnych talerzach z otrąb.

 

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze