1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda
  4. >
  5. Clarins Extra-Firming: naturalny sposób na zmarszczki

Clarins Extra-Firming: naturalny sposób na zmarszczki

Zobacz galerię 4 Zdjęcia
Kariera w toku, dzieci (prawie) dorosłe… w wieku 40 lat kobiety czują się dobrze ze sobą i swoim życiem. Wiedzą doskonale kim są, czego chcą, a czego nie… I nareszcie mają czas dla siebie! To zupełnie nowe życie!A jednak upływający czas pozostawił ślady na ich twarzach: drobne zmarszczki wokół oczu, mniej wyraźny owal twarzy – to pierwsze oznaki starzenia. Dziś, specjalnie dla nich, Clarins udoskonalił swoją wyjątkową serię Extra-Firming.

Zobacz także kremy do ciała

Co 60 sekund na świecie sprzedają się 3 kremy Extra-Firming.

Nowy duet w pielęgnacji na dzień i na noc - to ulepszona formuła i konsystencja oraz potwierdzone dowody naukowe oparte na roślinnych odkryciach.

W 1978 r. kremy Extra-Firming od Clarins były pierwszymi kremami wycelowanymi w specyficzne potrzeby kobiet po 40 roku życia. Ujawniły one korelację pomiędzy zmarszczkami, a utratą jędrności skóry. Z każdą nową odsłoną stanowią znaczący postęp naukowy i są kolejnym krokiem w kierunku efektywności w dziedzinie ujędrniania  i przeciwdziałania starzeniu się skóry.

Co wyjątkowego zawiera najnowsza seria Extra-Firming Jour&Nuit?

Badania nad jędrnością zawsze były w sercu laboratoriów Clarins. Ponieważ elastyczna skóra oznacza, że: zmarszczki się nie pogłębiają, owal twarzy pozostaje wyraźnie zarysowany,  kości policzkowe są uwydatnione. Jędrna skóra powinna być uodporniona na rozciąganie i nacisk. Jak to osiągnąć za pomocą naturalnych składników?

Do tej pory generacje kremów Extra-Firming zapewniały działanie ujędrniające, działając na wszystkie elementy związane z jędrnością (włókna elastyczne, włókna kolagenowe, fibroblasty), a także włókna białkowe, które łączą się z komórkami.

Poprzedni kompleks [zielony banan+tymianek cytrynowy] zostaje zastąpiony nowym składnikiem roślinnym: organicznym mitrakarpusem, który znacznie stymuluje produkcję kolagenu i wzmacnia połączenia kolagenowe.

Wspierane przez trwające badania nad jędrnością skóry, Laboratoria Clarins poszły jeszcze dalej w swoich działaniach przeciwstarzeniowych. Poprzez dokładne zbadanie skóry właściwej, po raz pierwszy zidentyfikowano źródło jędrności i dokonano aż 3 istotnych odkryć naukowych.

W porozumieniu z ekspertami, marka Clarins odkryła istnienie „rezerwuarów młodości”. Są to klastry młodych komórek, które pobudzają regenerację skóry. Kiedy staną się dojrzałymi fibroblastami, opuszczają rezerwuar.

Zobacz także kremy do twarzy atopowej

Klastry młodych komórek zapewniają prawidłowe odnowienie fibroblastów, tworząc mocną skórę. Z wiekiem zdolność regeneracji fibroblastów maleje, co prowadzi do utraty jędrności skóry.

Dlatego etnobotaniści Clarins wyruszyli aż do Australii by zbadać anigozanthos („kangurze łapy”), a w szczególności kwiaty na czubku ich łodyg. Wyciąg z tej rośliny ma silne właściwości regeneracyjne. Okazało się, że o ponad 150% polepsza jakość ochronnego gniazda dla klastrów młodych komórek i wzmacnia połączenia między komórkami. Środowisko „rezerwuarów młodości” zostaje zachowane, zdolność do regeneracji młodych komórek zostaje zwiększona, liczba fibroblastów jest utrzymana, a skóra jest widocznie jędrniejsza.

W przeciwieństwie do tego, co sugeruje nazwa „kwiat kangura” nie jest ulubionym przysmakiem kangurów. Jego nazwa pochodzi od kształtu jego kwiatów, które przypominają kangurze łapy. Roślina ta jest dobrze znana wśród ludów Aborygenów z Australii, zwanych Noongar. Z kwiatów przygotowywany jest energetyczny wywar do picia, natomiast jadalny korzeń bogaty jest w składniki odżywcze.

To główny, ale oczywiście nie jedyny składnik, który poprawia jakość naszej skóry. Kolejnym jest wyciąg z uwodnionej krzemionki z księżyca. Ponieważ z wiekiem, nasza skóra traci zdolność procesów naprawczych nocą w czasie snu, wyciąg działa na dwa nocne mechanizmy fibroblastów, pomagając tym samym zoptymalizować regenerację skóry w porze nocnej. Dzięki temu skóra jest bardziej ujędrniona i wygląda na zregenerowaną.

Dodatkowym atutem kremu jest unikalny, niezapomniany zapach. Clarins słynie z pięknych zapachów. Extra- Firming Jour & Nuit zawiera w sobie nuty kamelii i róży, które pozostawiają na skórze cudowne uczucie świeżości i miękkości.

Pamiętajmy jednak, że same kosmetyki nie wystarczą. Dla kobiet, które chcą osiągnąć jeszcze lepsze efekty Clarins proponuje ćwiczenia twarzy:

Regularne wykonywanie ćwiczeń z pewnością wzmocni działanie kremów i dodatkowo poprawi wygląd twarzy.

Warto też dodać, że marka Clarins posiada 3 certyfikaty fair-trade. Dba więc nie tylko o naszą skórę, ale również o planetę.

Więcej informacji znajdziesz na 

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze