1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Jesień to idealna pora na rozpoczęcie depilacji laserowej

Depilacja jesienią? Wiele pań zapewne wzruszy ramionami, bo przecież większe partie ciała i tak skrywają pod ubraniem. Tymczasem to właśnie jesienią najlepiej jest rozpocząć depilację laserem.

Najpopularniejsze metody depilacji

Usuwanie owłosienia z nóg i innych części ciała można robić na kilka sposobów. Wybór uzależniony jest między innymi od osobistych upodobań, zasobności portfela, odporności na ból.

Depilacja kremem

Prosta i bezbolesna, niestety krótkotrwała. Polega na nałożeniu kremu na wybrane partie ciała, odczekaniu od kilku do kilkunastu minut – dokładny czas podany jest na dołączonej do kremu ulotce i jest różny dla różnych firm – i usunięciu go za pomocą specjalnej szpatułki. Razem z kremem usuwane jest rozpuszczone owłosienie.

Koszt: krem do depilacji kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. W przypadku usuwania owłosienia z nóg jedno opakowanie może nie wystarczyć. Biorąc pod uwagę, że zabieg trzeba powtarzać minimum raz w tygodniu (przy ciemnym owłosieniu częściej), średni miesięczny koszt takiej depilacji można oszacować na 200 złotych. W skali roku to 2400 zł. Zakładając, że kobieta depiluje się średnio 30 lat, będzie ją to kosztowało aż 72 000!

Depilacja maszynkami jednorazowymi

Również bezbolesna i prosta, niestety również krótkotrwała. Polega na usuwaniu owłosienia maszynką z jednym lub kilkoma ostrzami. Przy odrobinie nieuwagi grozi skaleczeniem skóry. Maszynki jednorazowej używa się średnio co dwa dni.

Koszt: Najtańszą maszynkę można kupić nawet za dwa złote. Miesięczny koszt wyniesie więc minimum 30 złotych, roczny 360. Po trzydziestu latach uzbiera się 10 800 złotych. Mniej niż przy depilacji kremem, ale nadal dużo.

Depilacja woskiem na zimno (w plastrach)

Ten sposób usuwania owłosienia polega na wyrywaniu włosków razem z cebulkami i niestety nie należy do bezbolesnych. Efekt utrzymuje się od dwóch do czterech tygodni. Przy wyborze tej metody trzeba pamiętać, że włoski muszą mieć odpowiednią długość, żeby dały się usunąć – w lecie to może być kłopotliwe.

Koszt: Ceny plastrów do depilacji wahają się od kilku do kilkunastu złotych. Jedno opakowanie powinno wystarczyć na usunięcie owłosienia z nóg. Przy założeniu ceny pojedynczego opakowania na 20 złotych i wykonywaniu zabiegów raz w miesiącu, roczny koszt wyniesie 240 złotych a trzydziestoletni 7200 złotych.

Depilacja woskiem na ciepło

Ten zabieg można przeprowadzić w domu lub gabinecie kosmetycznym. Odczucia i efekt są podobne jak przy depilacji woskiem na zimno, dodatkowo zachodzi ryzyko poparzenia.

Koszt: Jednorazowy koszt wykonania zabiegu samodzielnie w domu to około 20 złotych. Jeśli zabieg przeprowadzi kosmetyczka w salonie, cena może być nawet dziesięciokrotnie wyższa. Tym samym trzydziestoletni koszt depilacji woskiem na ciepło wyniesie od 7200 aż do 72 000 złotych.

Depilacja depilatorem mechanicznym

Ten rodzaj depilacji także polega na wyrywaniu włosów razem z cebulkami. Wydepilowanie całych nóg trwa stosunkowo długo i jest dość bolesne, szczególnie za pierwszym razem. Efekt utrzymuje się jak przy innych tego rodzaju depilacjach od dwóch do czterech tygodni.

Koszt: Tani depilator można kupić już za kilkaset złotych, jednak efekty będą dalekie od oczekiwań. Dobry depilator kosztuje około 1000 – 1500 złotych. Teoretycznie kupuje się go na całe życie, ale w praktyce takie urządzenie po dziesięciu latach trzeba wymienić. Trzydziestoletni koszt wyniesie około 4500 złotych.

Depilacja laserem

Obecnie jedyny rodzaj depilacji, który przynosi trwałe efekty. Po wykonaniu serii zabiegów laserem Light Sheer Duet, włoski nie odrosną już nigdy. Stosunkowo bezbolesny, można odczuwać pieczenie. Uzyskanie efektu idealnie gładkiej skóry wymaga wykonania od kilku do kilkunastu zabiegów.

Koszt: Koszt depilacji laserowej uzależniony jest od liczby zabiegów oraz partii ciała, które mają być poddane usuwaniu owłosienia. Pojedynczy zabieg kosztuje około 200 złotych. Przy płatności z góry za pięć zabiegów, cena za jeden zabieg spada. Najlepszą opcją jest wykupienie nielimitowanej liczby zabiegów na całe ciało. Tu koszt może wydawać się duży, bo trzeba jednorazowo wyłożyć około 4500 złotych, ale trzeba pamiętać, że to wydatek jednorazowy. Przeliczając to konieczność depilowania się przez trzydzieści lat wyraźnie widać, że cena jest porównywalna z ceną depilatorów mechanicznych i znacznie niższa od wszystkich pozostałych metod depilacji.

Na czym polega depilacja laserem Light Sheer Duet

Laser Light Sheer Duet jest laserem diodowym. Wiązka promienia lasera niszczy cebulkę włosa wraz z macierzą. To właśnie dzięki temu włosy nigdy nie odrastają.

Laser działa skutecznie tylko na włosy znajdujące się w fazie wzrostu. Aby energia lasera została prawidłowo dostarczona do cebulki włosowej, niezbędna jest obecność melaniny, czyli barwnika znajdującego się we włosie.

Ponieważ włosy nie rosną równomiernie i znajdują się w różnych stadiach wzrostu (faza aktywna, obumierania, spoczynku), do uzyskania pełnego efektu niezbędna jest seria zabiegów za pomocą lasera. Jednak już po pojedynczym zabiegu wyraźnie widać pierwsze efekty – osłabienie włosków i odrastanie mniejszej ich liczby.

jest zabiegiem w pełni bezpiecznym.

Wskazania i przeciwwskazania do depilacji laserowej

Wskazaniem do depilacji laserowej jest problem z nadmiernym owłosieniem skóry ciała. Wbrew pozorom nie jest to tylko kwestia estetyki, problemy z wyglądem mogą negatywnie wpływać na psychikę zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Depilacja laserem zalecana jest zwłaszcza osobom mającym ciemny zarost.

Przeciwwskazaniem do depilacji laserem jest przebyta chemioterapia, choroby skóry typu łuszczyca czy rybia łuska, zmiany wirusowe na skórze (np. kurzajki lub opryszczka), przyjmowanie leków światłoczułych.

ze względu na komfort kobiety powinna odbywać się w dniach, w których nie występuje menstruacja.

Przez kilka dni po zabiegu trzeba nawilżać ciało balsamami lub lotionami, powstrzymać się od chodzenia na basen i przyjmowania leków i witamin światłoczułych.

Zalety depilacji laserowej

  • Trwały efekt – po przeprowadzeniu serii zabiegów włosy nie odrosną już nigdy.
  • Niska cena – chociaż jednorazowy koszt wydaje się duży, na przestrzeni lat jest to jedna z najtańszych opcji.
  • Oszczędność czasu – kobiety, które muszą często depilować ciało, wiedzą, jak bardzo czasochłonne jest to zajęcie. Po depilacji laserowej już nigdy nie zajdzie konieczność tracenia czasu na depilację w domu.
  • Koniec z bólem, wrastaniem włosów, czy zapaleniem mieszków włosowych. Po usunięciu cebulek włosowych włosy przestają rosnąć, nie ma więc ryzyka tego rodzaju powikłań.
Wrastanie włosów to problem, który pojawia się praktycznie przy wszystkich tradycyjnych rodzajach depilacji. Jeśli problem jest naprawdę poważny i obejmuje duże partie ciała, lekarze rekomendują depilację laserową właśnie przy użyciu lasera Light Sheer Duet.

Kiedy najlepiej rozpocząć depilację laserową

Depilacja laserowa wyklucza opalanie się. Zabieg może być przeprowadzony minimum sześć tygodni po ostatniej ekspozycji skóry na promienie słoneczne. W przerwach między zabiegami można usuwać owłosienie jedynie za pomocą maszynki jednorazowej. i nie usuną owłosienia za pierwszym razem. Jeśli brakuje czasu i cierpliwości na codzienne golenie, najlepiej ukryć owłosienie pod ubraniem.

Biorąc pod uwagę wszystko powyższe, najlepszą porą na rozpoczęcie depilacji laserowej jest jesień. Do następnego sezonu letniego będzie po wszystkim. Skóra będzie gładka i całkowicie pozba

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze