1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Kulisy świata mody

Świat mody to świat piękna, luksusowych ubrań, bajecznych dodatków, pięknych i miłych ludzi…A przynajmniej taki się wydaje. Ostatnio ukazały się dwie książki opisujące realia modowego świata.

Pierwsza pozycja „Sukces według Teen Vogue. Praktyczne porady tych, którzy rządzą światem mody.” (wydawnictwo  Znak) pokazuje pracę redakcji, fotografików, stylistów, redaktorów, projektantów oraz ich asystentów (znajduje się tu wywiad z legendarną już postacią Anne Wintour). Oczywiście są to realia pracy w redakcjach Vouge’a  (z dużo większym zapleczem niż nasze rodzime). Nie mniej to i tak jest pouczające i bardzo ciekawe. Książka prezentuje też sylwetki ważnych postaci ze świata mody i jest pełna praktycznych rad (ma charakter poradnikowy). To lektura obowiązkowa dla każdego kto planuje karierę w branży modowej.

Druga książka, to „Fashion Babylon” (wydawnictwo Pascal). To historia nieistniejącej projektantki, która pracuje nad nową kolekcją (i martwi się jak zostanie przyjęta), ale podobno wszystkie te sytuacje wydarzyły się naprawdę. Realia przedstawione w „Fashion Babylon” są szokujące (bo jak inaczej określić kradzież projektów mainstreamowych marek, a potem produkcja takich samych pod nazwiskiem projektanta i za 10 razy większą sumę. Choć nie możemy zapominać, że duże międzynarodowe marki również „inspirują się” twórczością projektantów).

Jeśli chcesz poznać odpowiedz na pytanie: Kogo nie chciał ubierać Tom Ford? Jaką kawę należy podać Ann Wintour? Jak wyglądają kulisy fashin week Londyn/Paryż/Nowy Jork/Na jakiej diecie są modelki? to koniecznie przeczytaj „Fashion babylon”.

Bardzo intrygujące, ale czekamy na rodzimą wersję, bo i u nas (mimo, że to o wiele mniejszy rynek) znalazłoby się na pewno sporo ciekawych historii…

„Sukces według Teen Vogue. Praktyczne porady tych, którzy rządzą światem mody.” Cena: 49.90zł „Fashion Babylon” Imogen Edwards- Jones& autor anonimowy cena: 39.90zł

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze