1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Moda i uroda

Siwe włosy – jak je pielęgnować? Porady ekspertów

Siwe włosy są bardziej sztywne i mają inną strukturę niż te z pigmentem, dlatego trzeba o nie umiejętnie dbać. (Fot. iStock)
Żeby naturalne siwe włosy naprawdę dobrze wyglądały, potrzebują troskliwej pielęgnacji, która zniweluje żółte tony, nada im połysk i miękkość.

Artykuł zrealizowany we współpracy z L'Oréal Professionnel Paris

Siwe włosy są bardziej sztywne i mają inną strukturę niż te z pigmentem. Dlatego pierwsze siwe włosy czasem sterczą na głowie niesfornie jak sprężynki i mamy ochotę je bezlitośnie wyrwać. Jednak zamiast to robić, lepiej umówić się do salonu fryzjerskiego, aby dowiedzieć się, jak pielęgnować siwe włosy, i skorzystać z profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych na bazie dobranych przez eksperta kosmetyków.

Siwe włosy – pielęgnacja

Metal detox

Metale znajdujące się w wodzie niekorzystnie oddziałują na włosy. Szczególnie negatywna jest koncentracja miedzi, która powoduje uwrażliwienie łusek i sprawia, że mają nierównomierny koloryt z żółtymi tonami. Odpowiedzią na ten problem jest profesjonalny zabieg L’Oréal Metal Detox, który neutralizuje osadzone we włosach metale, i produkty do domowej pielęgnacji z glikoaminą – składnikiem, który oczyszcza powierzchnię włosów i zapobiega osadzaniu się kolejnych cząsteczek metali w strukturze włosa.

Maska Metal Detox L’orÉal professionnel (250 ml/126 zł) i szampon Metal Detox (300 ml/126 zł) chronią włosy przed odkładaniem się w nich metali. Regularna domowa pielęgnacja z użyciem tych produktów odżywia włosy i zapewnia im połysk. (Fot. materiały prasowe L'Oreal Professionnel Paris)

Silver serie expert

Szampon i odżywka Silver powstały specjalnie z myślą o siwych włosach. Ich głównym zadaniem jest neutralizowanie żółtych refleksów. Jednak w przeciwieństwie do niebieskiego filmu, który zostawia na powierzchni większość płukanek, te produkty nadają włosom piękny srebrny odcień. Ceramidy i olej babassu zawarte w odżywce sprawią, że włosy będą bardziej lśniące.

Odżywka Silver L’OrÉal Professionnel (200 ml/79 zł). Szampon Silver (300 ml/69 zł) zawiera barwnik neutralizujący żółte refleksy oraz keratynę i aminokwasy, które nadają włosom miękkość i sprężystość (Fot. materiały prasowe L'Oreal Professionnel Paris)

Steampod

Siwe włosy trudniej się układają, dlatego warto zainwestować w dobre urządzenie do stylizacji. SteamPod różni się od klasycznej prostownicy, ponieważ działa za pomocą pary. Szybko prostuje włosy lub pomaga stworzyć fale, a przy tym nie zabiera wilgoci, dzięki czemu włosy się nie puszą. Są za to miękkie w dotyku. SteamPod oznacza 2 × szybciej* 2 × gładsze włosy i 91 proc. mniej zniszczeń**.

Prostownicę parową SteamPod x Barbie w nowej limitowanej edycji z etui ochronnym L’OrÉal Professionnel (ok. 1300 zł) naklepiej stosować wraz z serum odbudowującym do końcówek (50 ml/ok. 70 zł) oraz mleczkiem termoaktywnym do włosów (150 ml/ok. 70 zł). Aktywowane pod wpływem pary składniki zawarte w formułach tych kosmetyków wnikają w strukturę włosa, odbudowując go i wygładzając. (Fot. materiały prasowe L'Oreal Professionnel Paris)

* Test instrumentalny w porównaniu do urządzenia SteamPod 3.0 bez zastosowania pary wodnej i grzebienia.
** Test instrumentalny po 15 użyciach w porównaniu do urządzenia SteamPod 3.0 bez zastosowania pary wodnej i grzebienia.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze