fbpx

Autorski butik Agaty Bieleń w Poznaniu – proste jest piękne, piękne jest proste

Autorski butik Agaty Bieleń w Poznaniu - proste jest piękne, piękne jest proste
Autorski butik Agaty Bieleń w Poznaniu (Fot. Weronika Trojanowska)

Jedna z naszych ulubionych projektantek biżuterii – Agata Bieleń – otworzyła swój pierwszy autorski butik. Jest dokładnie taki, jak jej biżuteria. Prosty i piękny.

Butik jest maleńki, ma zaledwie 16 m2. Betonowa posadzka, białe ściany i zjawiskowa lampa stanowią tło nie tylko dla biżuterii, ale również dla małych form rzeźbiarskich i grafik. Nowoczesne wnętrze kontrastuje z przepiękną, historyczną odrestaurowaną witryną. Na niewielkiej powierzchni butiku udało się uchwycić charakter marki Agaty Bieleń, której kwintesencją jest minimalizm i geometria.

Punktem wyjścia projektów, którą tworzy od 2010 roku Agata Bieleń i ich motywem przewodnim jest linia – łamana, zginana i łączona w przestrzeni tworzy trójwymiarowe formy, które żyją w bliskości ciała. Formy są lekkie, delikatne i pomimo wyraźnie geometrycznych kształtów – wygodne w noszeniu.

Autorski butik Agaty Bieleń w Poznaniu - proste jest piękne, piękne jest proste
Biżuteria Agaty Bieleń

W butiku przy Szewskiej 14 w Poznaniu można obejrzeć i kupić biżuterię z wielu kolekcji – od pierwszych modeli (Basic Line 2010), przez unikaty, aż po zupełne nowości – często nie dostępne jeszcze online.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze