fbpx

Dalia od Paprocki&Brzozowski

Dalia od Paprocki&Brzozowski
fot. materiały prasowe

Wczoraj, w warszawskim Soho odbył się pokaz jesienno – zimowej kolekcji duetu Paprocki&Brzozowski. Kolekcja zatutułowana jako Dalia zachwyca zmysłowością oraz magią mody inspirowanej latami 40..
Wczorajszy wieczór w warszawskim Soho Factory, dzięki duetowi Paprocki&Brzozowski, stał się romantyczną podróżą w lata czterdzieste minionego wieku. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać kreacje z ich najnowszej kolekcji jesień – zima 2013/2014 zatytułowanej Dalia. I tym razem nie zawiodły fanki stylu retro.

„Chcieliśmy pokazać uwodzicielską kobietę z lat 40. Seksapil retro, znany doskonale dzięki najbardziej czarującym gwiazdom dawnego Hollywood, a który do dzisiaj się nie zdewaluował” – zaznaczają projektanci.

Pomimo oczywistych nawiązań strojów kobiecych do garderoby męskiej, w szczególności militarnej, panie w latach 40. prezentowały się doskonale, niezwykle kobieco i elegancko. Pod koniec lat 40. zadebiutował Christian Dior, który całkowicie zerwał z wojennym ascetyzmem i odmienił wizerunek kobiety.

W nowej kolekcji duetu Paprocki&Brzozowski znalazły się również propozycje dla mężczyzn. Projektanci, po wielu sezonach tworzenia tylko dla kobiet, postanowili znów poeksperymentować z męską garderobą. Jednak to przede wszystkim sylwetki kobiece przyciągały uwagę fasonami, ascetyzmem i wyważeniem w wyborze dodatków oraz jakością materiałów.