fbpx

Nowoczesna pielęgnacja suchej skóry

Nowoczesna pielęgnacja suchej skóry

Ze względu na ciągłą ekspozycję na czynniki środowiskowe ludzka skóra stale traci wilgoć. Wprawdzie organizm ma naturalny mechanizm jej nawilżania, ale bywa, że jest on niewystarczający. Wtedy z pomocą suchej skórze przychodzą nowoczesne preparaty
pielęgnacyjne.

Zatrzymanie wilgoci

Zewnętrzną powłokę skóry w sposób naturalny nawilżają jej niższe warstwy oraz perspiracja, czyli wymiana gazowa organizmu przez pory skórne. Jednak jeśli ludzkie ciało jest narażone na takie warunki pogodowe, jak suche, gorące powietrze i silny wiatr, to skóra stanie się niewystarczająco nawilżona. W momencie, gdy ilość wody w warstwie rogowej naskórka spada do około 10 procent, skóra traci swoją elastyczność, staje się napięta i podatna na pękanie, a jej funkcje ochronne przed czynnikami zewnętrznymi zostają ograniczone. Taka skóra wymaga szczególnej pielęgnacji, zwłaszcza dostarczania odpowiednich formuł zapewniających długotrwałe nawilżenie i zatrzymujących na stałe wilgoć w warstwie rogowej naskórka. Są to jedne z podstawowych celów stosowania jakichkolwiek kosmetyków pielęgnacyjnych.

Kosmetyki zaawansowane technologicznie

Dobry preparat powinien odpowiadać na potrzeby skóry mimo zmieniających się warunków środowiskowych. A przy tym ten efekt musi być szybki i jak najbardziej długotrwały. Dlatego branża kosmetyczna, by tworzyć skuteczne i nowoczesne produkty nadążające za współczesnymi wymogami, musi wciąż poszukiwać nowych rozwiązań. Na rynku znajduje się wiele produktów odpowiednich dla różnych typów skóry i ich zmiennych potrzeb. Zawarte w nich składniki w połączeniu z zaawansowanym technologicznie procesem ich przetwarzania tworzą silnie działające kosmetyki dobrej jakości. Wysoka procentowa zawartość substancji aktywnych zapewnia pełne wykorzystanie ich zalet. Przykładowo, krem nawilżający z serii Normaderm firmy Vichy jest bogaty w kwasy organiczne pobudzające odnowę komórkową, które, działając na powierzchni skóry, poprawiają jej wygląd. Preparat nie tylko nawilża, ale również zwalcza zaskórniki, zwęża pory i koryguje widoczne zaczerwienienia czy nierówności skóry powstałe na przykład na skutek trądziku. Nie wykazuje przy tym działania drażniącego lub komedogennego, a rezultaty są widocznie już po czterech tygodniach stosowania.