fbpx

Selfie powie ci prawdę o kondycji twojej skóry

Selfie powie ci prawdę o kondycji twojej skóry
(Fot. materiały prasowe)

Czy na pewno wiesz wszystko o swojej skórze? Czy rutyna pielęgnacyjna, którą stosujesz, korzystnie na nią wpływa? Dzięki aplikacji SkinConsult AI od Vichy możesz to sprawdzić za pomocą jednego selfie.

Wszyscy dobrze wiemy, co należy robić dla zdrowego ciała: utrzymywać zbilansowaną dietę, być aktywnym fizycznie, wysypiać się i unikać stresu, ale także wykonywać okresowe badania i konsultować ich wyniki ze specjalistami. Jak zadbać o zdrową i piękną skórę? Zacznij od poznania jej potrzeb. Sprawdź, na jakie aspekty powinnaś zwrócić szczególną uwagę przy doborze produktów pielęgnacyjnych. Już za pomocą jednego selfie dowiedz się, jakie są mocne strony twojej skóry, priorytetowe potrzeby oraz jakich produktów powinnaś używać, aby skutecznie walczyć z oznakami starzenia i podkreślać swoje naturalne piękno. Narzędzie SkinConsult AI od Vichy, dostępne w mobilnej wersji strony www.vichy.pl/skinconsultai, już w 45 sekund postawi odpowiednią diagnozę!

SkinConsult AI to opatentowane narzędzie, które powstało w oparciu o 15-letnie doświadczenie marki Vichy w zakresie badań nad starzeniem się skóry. Wykorzystano w nim również nowoczesne technologie: sztuczną inteligencję oraz rzeczywistość rozszerzoną. Wszystko po to, aby pomóc kobietom zrozumieć proces starzenia się skóry i skutecznie go spowalniać.
Podczas korzystanie z tego narzędzia, selfie trafia do algorytmu, który analizuje stan twojej skóry pod kątem siedmiu oznak starzenia:

  • głębokich zmarszczek
  • drobnych linii
  • zmarszczek pod oczami
  • utraty blasku
  • utraty jędrności
  • widocznych porów
  • przebarwień

Po kilkunastu sekundach narzędzie przygotowuje diagnozę wskazując mocną stronę twojej skóry, dwa obszary wymagające priorytetowej pielęgnacji oraz propozycję rutyny pielęgnacyjnej. Narzędzie pozwala również porównać uzyskany wynik z wynikami kobiet z różnych grup wiekowych.

Selfie powie ci prawdę o kondycji twojej skóry
Vichy, marka nr 1 w pielęgnacji anti-ageing w aptekach w Europie, przedstawia algorytm sztucznej inteligencji stworzony z dermatologami, diagnozujący oznaki starzenia się skóry. (Fot. materiały prasowe)

Jak działa SkinConsult AI?

Od początku XXI wieku Dział Badań i Innowacji prowadzi obserwację i klasyfikację oznak starzenia się skóry u kobiet z całego świata. Na podstawie ponad 20 000 zdjęć ocenionych przez dermatologów i ekspertów stworzono „Atlasy starzenia się skóry, które obrazują ewolucję oznak starzenia się cery począwszy od bruzd nosowo-wargowych, przez drobne linie, po natężenie przebarwień, utratę jędrności czy opadające powieki dla każdego rodzaju skóry. Na podstawie „Atlasów można oszacować lub przewidzieć ogólny proces starzenia się twarzy, co jest wykorzystywane do oceny klinicznej zabiegów kosmetycznych i dermatologicznych.

6 000 zdjęć zgromadzonych w „Atlasach” stało się podstawą do oceny i diagnozy stanu skóry przez algorytm sztucznej inteligencji SkinConsult AI. By udoskonalić mechanizm analizy zdjęć przyszłych użytkowniczek, skorzystano również z bazy 4 000 zdjęć selfie wykonanych przez kobiety z całego świata w różnych warunkach oświetleniowych. Pozwoliło to na rozpoznanie mimiki twarzy, różnego natężenia oświetlenia czy pozycji telefonu, w której powstało zdjęcie. Następnie, na potrzeby modelu, dokonano ich podziału na 3 grupy: azjatycką, kaukaską oraz afroamerykańską, co zapewniło trafność diagnozy dla każdego rodzaju skóry. Dokładność algorytmu oceniana jest aż na 95%.

Funkcjonalność SkinConsult AI. Krok po kroku

SkinConsult AI to łatwe w obsłudze narzędzie dostępne w trzech prostych krokach.

Krok pierwszy
Wejdź na telefonie lub tablecie na stronę vichy/skinconsultai. Wykonaj odpowiednie selfie. By uzyskać jak najbardziej dokładną diagnozę, do zdjęcia należy zmyć makijaż, zdjąć okulary i ustawić się w dobrym, najlepiej naturalnym świetle.

Krok drugi
Odpowiedz na pytanie dotyczące wieku i typu skóry.

Krok trzeci
Otrzymasz spersonalizowaną analizę oznak starzenia się skóry, dowiesz się jaka jest mocna strona Twojej skóry oraz które oznaki wymagają priorytetowego działania. Poznasz rekomendowaną rutynę pielęgnacyjną od Vichy, dobraną do indywidualnych potrzeb twojej skóry. W ostatnim etapie możesz wysłać raport z analizy skóry oraz proponowaną rutynę pielęgnacyjną na swoją skrzynkę mailową.

Selfie odkryje prawdę o Twojej cerze