1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Wychowanie
  4. >
  5. Twoje dziecko ma krzywe zęby? Będzie ofiarą konfliktów

Twoje dziecko ma krzywe zęby? Będzie ofiarą konfliktów

123rf.com
123rf.com
Najnowsze badania potwierdzają, że „wystające zęby” u dziecka zwiększają jego szansę na bycie ofiarą prześladowań przez rówieśników oraz mają wpływ na samoocenę.

Według badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii aż 69% uczniów miało w 2011 roku przynajmniej jeden konflikt z rówieśnikami.
Specjalne zlecone badania miały na celu sprawdzenie, czy istnieje związek pomiędzy byciem ofiarą znęcania się a posiadanymi wadami zgryzu. Wyniki wyraźnie pokazały, że taki związek istnieje – 13 % badanych uczniów, którzy potrzebowali leczenia ortodontycznego, było częściej tyranizowanych niż dzieci z prostymi zębami – podaje portal Dentistry.co.uk.

Brytyjscy naukowcy udowodnili, że dzieci z krzywymi zębami są bardziej nieśmiałe, trudniej nawiązują kontakty z rówieśnikami oraz są mniej aktywne – podaje portal Dentistry.co.uk. Takie zachowanie może mieć wpływ na kontakty społeczne dziecka i na jego wyniki w nauce oraz niesie ryzyko trudności w zdobywaniu umiejętności potrzebnych w późniejszym życiu.

Dlatego ortodonci namawiają na leczenie ortodontyczne i założenie aparatu. Oprócz klasycznych aparatów z zamkami metalowymi istnieją aparaty całkowicie niewidoczne lub mało widoczne tzw. aparaty estetyczne, kryształowe i porcelanowe, które mogą mieć zastosowanie do leczenia prawie każdej wady zgryzu.  W gabinetach dostępne są także niewidoczne aparaty Clear Aligner, które mają postać przeźroczystej szyny. Wykorzystuje się je do leczenia niewielkich wad zgryzu i tzw. diastem, czyli przerw między zębami, powodujących seplenienie.

Informacja na podst. LUXDENTICA

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze