fbpx

Okazuj miłość swoim dzieciom

Okazuj miłość swoim dzieciom
123rf.com

Niedługo będziesz mamą, czytasz poradniki dla rodziców i zastanawiasz się, jak wychowasz swoje dziecko? Rozpieszczaj je!
Wszyscy boimy się, że nasze dzieci wyrosną na krnąbrne, złe albo głupie osoby i wszyscy myślimy nad tym, jak mądrze je wychować, żeby tak się jednak nie stało.

Jak podaje magazyn Psychology Today, sporo możemy w tej kwestii nauczyć się od szczurów. Podczas jednego badania naukowcy obserwowali jak mamy – szczury traktują swoje dzieci: jedne lizały swoje dzieci, inne nie. Dzieci – szczury od mam liżących wyrosły na pewne siebie, z niskim hormonem stresu, odważne i radosne. Te, których mamy nie lizały – oczywiście były przeciwieństwem szczęśliwszych szczurów.

Okazuje się, że zachowania matki wobec dziecka, zwłaszcza tego małego, mogą mieć wpływ na rozwój jego mózgu. Na to czy rozwinie się mu hormon stresu, na to czy otrzyma potrzebną dawkę serotoniny (hormonu szczęścia).

Podobnie jest w życiu. Jeśli chcesz mieć spokojne, radosne dziecko, dostarczaj mu tego samego. Dawaj mu dużo radości, okazuj miłość, tul, całuj i chwal, wspieraj i bądź zawsze dla niego. Skoro nie możemy ustrzec naszych dzieci przed wszystkimi smutnymi rzeczami, które w końcu wcześniej czy później im się przydarzą, sprawmy, by dostało od nas tyle miłości i wsparcia, ile udźwignie, bo to będzie jego emocjonalny oręż do walki ze wszystkimi przeciwnościami losu.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze