1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kuchnia
  4. >
  5. Mistrzowie Czekolady

Mistrzowie Czekolady

Czy oblizaliście się już czytając tytuł? To koniecznie czytajcie dalej - właśnie otwarto w Paryżu Salon Czekolady, na którym odbędą się finały mistrzostw Masters Chocolate World! To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów cukierniczych na świecie, który dodatkowo - będziecie mogli obejrzeć online!

Na będzie można na żywo obejrzeć, jak uczestnicy wykonują torciki czekoladowe, dwie praliny rzeźbę w całości wykonaną z czekolady - finałowe zadania dla tych, którzy pretendują do miana World Chocolate Master 2011 i nagrody o łącznej wartości € 75,000. W tym roku tematem Mistrzostw jest "Kakao, dar boga Quetzalcoatla".

Słodką pracę finalistów oceniać będzie dwudziestu jeden ekspertów: jury składa się z cukierniczych gwiazd oraz mistrzów czekolady z lat poprzednich. W gronie sędziów zasiadać będzie Karol Okrasa.  Polskę reprezentować będzie też Mariusz Buritta z - który być może okaże się najlepszym fachowcem od czekolady na świecie. Na jego koncie jest już tytuł Eastern Europe Chocolate Master.

Fani i miłośnicy Mariusza (bądź czekolady) mogą na niego głosować on-line! Zwycięzca otrzyma bowiem specjalną nagrodę publiczności - .

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze