fbpx

10 sprawdzonych zasad urzeczywistniania marzeń. Zasada 6: Otaczaj się właściwymi ludźmi

10 sprawdzonych zasad urzeczywistniania marzeń. Zasada 6: Otaczaj się właściwymi ludźmi
fot.123rf

„Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one” – tak brzmi jedno z popularnych powiedzeń i myślę, że jest w nim dużo prawdy.
Ludzie lubią ludzi podobnych do siebie. Dlatego jeżeli będziesz chciała się czymś wyróżnić, będziesz miała większe ambicje, ciekawsze pomysły, potężne cele, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaną one storpedowane. Zamiast oczekiwanych ochów i achów usłyszysz od nich „a po co Ci to?”, „i tak nic z tego nie wyjdzie”, „ale wymyśliłaś!”. W najlepszym wypadku będą stać z boku i biernie się przyglądać czyhając na Twoje potknięcie. Smutne to, ale prawdziwe.

Może słyszałaś teorię, że każdy z nas jest odbiciem pięciu najbliższych przyjaciół i właśnie ta piątka ma na Ciebie największy wpływ. Dlatego, jeżeli chcesz być taka jak oni, to fantastycznie, bądźcie razem, wspierajcie się i spędzajcie cudownie czas. Jeśli jednak oczekujesz czegoś więcej, to powinnaś poszukać nowych przyjaciół. Takich, którzy robią to, co i Ty chcesz robić. Te nowe relacje pomogą Ci rozwinąć skrzydła i poszybować ku marzeniom. Pewnie myślisz, że jest to zbyt drastyczne rozwiązanie. Być może. Najważniejsze, że jest skuteczne.

Spójrz na to jeszcze z innej strony. Jeżeli ktoś zachoruje na chorobę wirusową, to unikamy z nim kontaktu, bo nie chcemy się zarazić i to jest OK. Natomiast gdy ktoś nas ogranicza, minimalizuje nasze możliwości, blokuje potencjał, to trwamy przy nim i pozwalamy by zabijał nasze marzenia. Czy to też jest OK?

Dlatego zachęcam Cię byś wzięła odpowiedzialność za swoje życie i zaczęła świadomie nim kierować, a jedną z ważniejszych rzeczy jest otoczenie się właściwymi ludźmi.

Edyta Walęciak-Skórka trenerka biznesu i rozwoju osobistego, life & business coach

biogram i książki autorki

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>