1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Szkoła dla osób świadomych siebie i świata

Szkoła dla osób świadomych siebie i świata

fot. materiały prasowe Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia
Zobacz galerię 6 Zdjęć
Interesujesz się psychologią, ekologią czy terapiami naturalnymi? Jest miejsce, gdzie możesz rozwijać swoje zainteresowania i przekształcić je w zawód przyszłości.

fot. materiały prasowe Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

XXI wiek przyniósł nam zupełnie nowe trendy w stylu życia, ale też szerokie możliwości ich realizacji. Nie tylko chcemy żyć dłużej w większym komforcie, ale przede wszystkim chcemy żyć zdrowo i świadomie się odżywiać. Aktywny, sportowy styl życia przestał być pustą formułką, która ogranicza się do spaceru sobotnim popołudniem – jest częścią naszego, zwłaszcza miejskiego życia. Biegamy, chętnie bierzemy udział w maratonach i biegach okolicznościowych, jeździmy na rowerze, a wieczorami i w weekendy baseny pełne są rodzin z dziećmi. Coraz bardziej popularne stają się też ćwiczenia medytacyjne, takie jak joga oraz Tai Chi. To holistyczny sposób traktowania swojego ciała, równie korzystny dla naszego zdrowia jak inne aktywności.

fot. materiały prasowe Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obok ruchu ważne jest także to, co znajduje się na naszym talerzu. Od niemal dwóch dekad stajemy się coraz bardziej świadomi słów, że „jesteś tym, co jesz”. Odstawiamy fast foody, posiłki tzw. ready made, a coraz chętniej zamiast kupować w hipermarkecie sięgamy po produkty ekologiczne, owoce i warzywa z naturalnych upraw. Pieczemy sami chleby, uprawiamy miniogródek na balkonie, a w kawiarni zamiast podwójnej latte zamawiamy sok ze świeżo wyciskanych owoców. Świadome jedzenie, świadomy ruch i świadome dbanie o swoje zdrowie zdominowały nasze myślenie o nas, ale także o otaczającym nas świecie. Idzie za tym zarówno podążanie za takimi trendami jak wegetarianizm czy witarianizm – nie chcemy zabijać zwierząt, głosujemy przeciwko ubojowi rytualnemu, kupujemy kosmetyki, które nie były testowane na zwierzętach. Jednocześnie coraz mniej chętnie korzystamy z dobrodziejstw farmakologii, świadomi tego, że nie można każdej dolegliwości czy problemu – od bólu głowy po problemy gastryczne czy spadek nastroju – zagłuszać odpowiednim medykamentem. Zaczynamy wnikać w to, czy ból brzucha nie wiąże się ze stresem czy złym odżywianiem, a kiepskie samopoczucie – z nadmiarem pracy czy brakiem ruchu.

Dzięki rozwojowi technologii, pojawieniu się portali społecznościowych widzimy, że coraz więcej osób myśli podobnie jak my, nie jesteśmy osamotnieni w swoich działaniach. Jednocześnie tworzą się nowe sieci kontaktów. Ktoś nam podpowiada, jak zgłosić się do kooperatywy, która organizuje przywóz świeżych warzyw i owoców od rolnika; ktoś zbiera podpisy pod listą przeciwko testowaniu kosmetyków na zwierzętach. Codziennie dokonujemy wyborów, które wymagają od nas dojrzałości, ale też świadomości własnych czynów, tego, za jaką sprawą się opowiadamy. Budujemy nowe znajomości, nowe relacje oraz uczymy się nowych relacji z osobami, z którymi w codziennej sytuacji nie byłoby nam po drodze, a dziś łączą nas światopogląd, chęć wspólnego działania i podobne intencje. Te umiejętności, które kształcimy dzięki zainteresowaniom, pasjom, nowym życiowym wyborom, mogą okazać się nieocenione w środowisku pracy,  w relacjach ze współpracownikami czy przełożonymi. Zatem nasza zmiana, nasz świadomy rozwój, nie jest tylko naszym wewnętrznym osiągnięciem – może przydać się praktycznie, w sytuacjach tak prozaicznych jak rozmowa z szefem. Ale to ma sens, bo przecież nigdy nie budujemy niczego w próżni, tylko w korelacji z innymi sferami naszego życia.

fot. materiały prasowe Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia

Tego podejścia oraz rozwijania naszych nowych umiejętności  uczy Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia. Jeśli szukasz wiedzy rozwijającej twoje zainteresowania w dziedzinie psychologii komunikacji, NLP, terapii rodzinnej, ale także zdrowego odżywiania czy zajęć medytacyjnych - Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia to miejsce dla Ciebie!

   

Dlaczego warto wybrać Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia?

fot. materiały prasowe Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia
  • Możesz wybrać najlepszy dla Ciebie tryb nauki: Zajęcia odbywają się w dogodnym trybie: zaocznym lub korespondencyjnym, tzw. „distance learning” oraz „e-learning”.
  • Zdobędziesz solidną wiedzę: Kadra studium ma szerokie doświadczenie w popularyzacji naturoterapii, zgromadzonego w czasie dwudziestu lat działania Stowarzyszenia Działań Ekologicznych.
  • Zyskasz zawód potwierdzony egzaminem: wewnętrznym lub państwowym – przed Państwową Komisją Egzaminacyjną
 

W programie znajdą się zajęcia związane z szeroko rozumianym, świadomym rozwojem. Zatem mamy tu zajęcia z naturalnych metod zachowania zdrowia, opartych na tradycji chińskiej; ziołolecznictwa, mikrobiotyki czy dietetyki pięciu przemian, oraz technikach doskonalenia umysłu przez twórczą wizualizację a także nauki takich umiejętności, jak masaż leczniczy, akupresury, akupunktury czy refleksoterapii.

fot. materiały prasowe Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia

Jeśli posiadasz już zawód czy wykształcenie i jedynie potrzebujesz rozwinąć swoją wiedzę o konkretne umiejętności, możesz stworzyć indywidualną ścieżkę rozwoju i specjalizować się w wybranej dziedzinie. Celem edukacji ma być zdobycie interesującej cię wiedzy i umiejętności praktycznych związanych z twoimi zainteresowaniami, potrzebami z planami rozwoju osobistego i zawodowego.

Tak rozumiemy Sukces i Rozwój!

Studium Edukacji Ekologicznej, 54-237 Wrocław, ul. Starograniczna 28 od pn. do pt; 10:00-19:00

Tel./Fax (71) 355-40-27, (71) 354-60-94, E-mail: see@see.edu.pl

Więcej na:

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze