1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia

Wibracje fal mózgu, które leczą - metoda Ilchi Lee

fot.123rf
fot.123rf
Delikatne potrząsanie głową, poruszanie stopami czy opukiwanie brzucha może oczyścić umysł z negatywnych myśli i emocji. Metoda wibracji fal mózgu koreańskiego filozofa, muzyka i adepta sztuk walki Ilchi Lee pozwala na odkrycie naturalnej zdolności samoleczenia.

Zanim zaczniesz czytać ten artykuł, zrób, proszę, następujące ćwiczenie. Zamknij oczy i potrząśnij głową do przodu i do tyłu. Skoncentruj się na tym naturalnym rytmie. W przód i w tył, w przód i w tył. I jak wrażenia?

Czujesz odprężenie? Spadek napięcia mięśni ramion? Po otwarciu oczu świat wydaje się piękniejszy? Już dwie minuty takiego ćwiczenia dają efekty, bo poprawia się krążenie krwi, rozluźniają nerwy kręgosłupa, obniża częstotliwość fal mózgu a system przedsionkowy się stymuluje. A co się stanie, gdy dłużej i regularnie będziesz ćwiczyć, wykonując wibracyjne ruchy innych części ciała? Możesz odkryć w sobie siłę, za pomocą której będziesz leczyć, tworzyć i kochać. Ona czeka, żeby zostać uaktywniona.

Autor metody - Ilchii Lee - ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu metody noe pa jin dong, czyli wibracji fal mózgu. Jej zasady odkrył poprzez eksperymentowanie tradycyjnych koreańskich sposobów kontrolowania energii oraz sztuk walki. Jest to technika leczenia i samorozwoju, którą każdy jest w stanie opanować w dwie minuty. Trening wibracji fal mózgu wiąże się z uwolnieniem ciała i mózgu, aby mogły funkcjonować tak, jak powinny. Szkodliwe: emocje, nawyki, przekonania i związany z nimi stres tłumią zdolności naszego mózgu. Kora nowa, czyli jego myśląca część, nadaje komunikaty typu: „Jesteś za mało ambitna”, „Nie masz czasu”, „Nie jesteś odpowiedzialną matką”, „Zarabiasz za mało pieniędzy”, „Wstydź się”. Często są to komunikaty niewerbalne, nie musimy słyszeć tych słów, żeby odczuwać ich niską energię. Tkwią w nas te toksyczne przekazy, zabierając pogodę ducha, uniemożliwiając pozytywne myślenie. Książki o prawie przyciągania głoszą - wystarczy, jeśli zachowasz dobre samopoczucie a zaczniesz emitować wibracje wysokiej energii i zmaterializują się twoje pragnienia. Ale wcale nie jest łatwe być w dobrym nastroju. Kto za to odpowiada? Nie korki uliczne i nie okropny mąż. Tylko nasze myśli. Złe myśli. Ukryte myśli. Myśli wywołujące smutek, złość, depresję, popychające ku autodestrukcji. Myśli podstępnie oddalające nas od siebie. Wysyłają one do pnia mózgu sygnał alarmu, który wprowadza cały organizm w stan walki lub ucieczki. Podnosi się tętno, w mięśniach pojawia się napięcie. Źle się czujesz, nie potrafisz się zrelaksować. Chorujesz. Nie śmiejesz się, nie układa ci się w miłości, nie korzystasz z dobrobytu. Jesteś ofiarą innych ludzi i okoliczności. I tak dalej. Tymczasem, gdyby pień mózgu nie był bombardowany tego typu stresującymi informacjami, wiedziałby (a z nim ty) jak żyć, doświadczając witalności, wewnętrznej równowagi, spokoju, poczucia sensu życia, wszechogarniającej miłości. Każdy z nas mógłby korzystać z pełni swojego potencjału.

Jak pozbyć się wewnętrznej trucizny? Naprawdę wystarczy ruszać stopami, kręcić tułowiem czy głową, stukać opuszkami palców w brzuch? Tak, bo ćwiczenia wibracji fal mózgu są sposobem „oczyszczenia tablicy”, abyśmy mogli wykorzystywać mózg według naszej woli. To nic nowego - dawni i obecni szamani to specjaliści od fal mózgu, bo naturalne procesy samoleczenia wspomagali gwałtownymi wstrząsami ciała czy transowymi tańcami. Amerykański neurolog Michael Winkelman na podstawie badań praktyk szamańskich stwierdził, że wstrząsy pozwalają świadomej części mózgu wejść w harmonijne działanie z pniem mózgu. Czyli z częścią odpowiedzialną za te funkcje organizmu, które są wyjęte spod naszej świadomej kontroli. Inaczej - są siedzibą blokujących nas przekonań. Wibracje poprawiają też komunikację pomiędzy mózgiem a całym ciałem, dlatego mogą leczyć różnego rodzaju schorzenia.

Dlaczego metoda Ilchii Lee, nauczyciela, filozofa, muzyka, adepta sztuki walki, założyciela i prezesa Uniwersytetu Edukacji Mózgu, jest skuteczna? Myślenie, że coś tak prostego może dawać tak wspaniałe rezultaty, nosi cechy magii. Jednakże prawda jest taka, że leczenie zachodzi od środka. Twój mózg instynktownie wie, czego potrzebujesz, aby być zdrową i szczęśliwą. Ilchii Lee obiecuje, że czynienie cudów wymaga tylko i wyłącznie powrotu do tego, kim naprawdę jesteś. Każdy inaczej doświadcza wibracji fal mózgu, ale istnieje kilka uniwersalnych korzyści, które mogą osiągnąć wszyscy.

CiałoWibracje fal mózgu poruszają całe ciało, rozwijając sprawność sercowo-naczyniową, poprawiając krążenie a także zwiększając siłę i elastyczność organizmu. Pomagają też obniżyć poziom reakcji stresowych, wprowadzając ciało w stan głębokiego odprężenia. Ruchy ciała stymulują system przedsionkowy, pomagając uzyskać lepszą równowagę. Ponadto otwarcie systemu energetycznego ciała stymuluje naturalną zdolność do samoleczenia.

Umysł Umysł się odpręża, dzięki czemu oczyszcza się ze wszystkich zewnętrznych myśli, uciążliwych wspomnień, niezdrowych emocji. W ten sposób uzyskuje się dostęp do pełnego potencjału twórczego. Pojawia się pewność siebie i chęć do działania.

Duch Praktykowanie tej metody otwiera świadomość istnienia pola energetycznego łączącego wszystkich ludzi, co pomaga wzmocnić własne poczucie sensu życia. Współczucie, uprzejmość i wdzięczność w sposób naturalny wypływają z serca. Poczucie wielkości i jedności staje się czymś codziennym.

Więcej w książce „Tajemnica fal mózgowych. Przywróć rytm szczęśliwego i zdrowego życia”, Ilchi Lee, wyd. Sensus

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze