1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Psychologia
  4. >
  5. Spokój ducha po wakacjach (cz. 2)

Spokój ducha po wakacjach (cz. 2)

fot. 123rf
fot. 123rf
Koniec wakacyjnych dni nie musi oznaczać początku niechcianych emocji. Nie chcesz w swoim życiu napięć, lęku, frustracji? Naucz się zarządzania własną energią. Są ćwiczenia, które pozwalają pozbyć się negatywnych emocji.

UZIEMIANIE KAMIENIEM

Jest tak samo skuteczne jak uziemianie drzewem. Jeśli nie mamy w pobliżu drzewa, możemy pomóc sobie kamieniem. Najlepiej czarnym (gagat, obsydian, hematyt) albo ciemnym, bo to symbol kontaktu z ziemią. Nadmiar energii w postaci negatywnych emocji można przekazać kamieniowi przez dłoń albo położyć go sobie na czole (na czakrze trzeciego oka, na środku czoła pomiędzy brwiami). Kamień do uziemiania nie musi być duży, może być na tyle mały, żeby nosić go w torebce i sięgać wtedy, kiedy zajdzie potrzeba.

PŁYNĄCA WODA

Siedzenie w pobliżu płynącej wody lub zanurzenie się w niej jest kolejną skuteczną praktyką uziemiania. Jeśli nie masz możliwości posiedzieć kwadrans nad rzeką lub strumieniem, stań pod prysznicem i wyobraź sobie, że negatywne emocje spływają z ciebie wraz z wodą.

JEDZENIE Jedzenie może nas uspokoić w mgnieniu oka. Trudno być nadmiernie pobudzonym bądź zdekoncentrowanym, jeśli ma się pełny żołądek. Nie chodzi jednak o przejadanie się, bo to prowadzi do ociężałości. Powoli zjedzony mały posiłek lub po prostu kromka dobrego, pełnoziarnistego pieczywa sprawią, że pozbędziesz się niepokoju lub smutku. Przekonaj się.

Więcej w książce "Wicca dla początkujących. Religia czarownic", wyd. Illuminatio

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze