fbpx

Akcja psychoedukacyjna RE:akcja w depresji

Akcja psychoedukacyjna RE:akcja w depresji
mat.pras.akcji

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. W tym dniu już po raz trzeci rozpocznie się akcja psychoedukacyjna RE:akcja w depresji – największa tego typu inicjatywa edukacyjna w Polsce.
Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że na zaburzenia związane z depresją cierpi ok. 350 mln ludzi na całym świecie, a do 2020 roku stanie się ona drugim problemem zdrowotnym. Badania wskazują, że 1 na 20 osób przeżyła epizod depresyjny w ciągu ostatniego roku. W Polsce problem ten dotyczy ponad miliona osób i dotyka średnio dwa razy częściej kobiet niż mężczyzn. Z powodu wciąż żywych stereotypów na temat korzystania z pomocy psychoterapeuty i psychiatry wiele potrzebujących osób nie zgłasza się po pomoc i skazuje na cierpienie w samotności.

Celem akcji RE:akcja w depresji prowadzonej przez grupę ośrodków psychoterapeutycznych z kilku miast Polski jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej epidemii depresji, psychoedukacja w zakresie objawów depresji i sposobów jej leczenia oraz zachęcanie osób w depresji i ich bliskich do korzystania z profesjonalnej pomocy.

Podczas trwającej od 23 lutego do 23 marca 2015 roku akcji w 10 miastach Polski odbędzie się łącznie 70 bezpłatnych wydarzeń: wykładów, warsztatów, projekcji, wystaw – poświęconych tematyce diagnozowania i leczenia depresji, radzenia sobie ze stresem, relaksacji.

Kalendarium wydarzeń i pełen program spotkań na stronie RE:akcja w depresji

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>