fbpx

Jak wybierać szczęście?

Jak wybierać szczęście?
fot. 123rf

Jaka jest różnica między ludźmi szczęśliwymi a ludźmi nieszczęśliwymi? Inaczej wybierają. Oto lista 15 wyborów szczęśliwych ludzi.
1. Miłość nie lęk

Duchowi nauczyciele ze Wschodu twierdzą, że tak naprawdę są tylko te dwa uczucia – miłość i lęk. Są jak dwie strony tego samego medalu. Wyzwaniem jest opowiedzieć się za miłością mimo lęku.

2. Akceptacja nie opór

Szczęśliwi ludzie rozumieją, że tak naprawdę nie można zmienić sytuacji, opierając się jej, ale na pewno można to zrobić poprzez akceptację i zrozumienie dlaczego jest jak jest. Kiedy coś nieprzyjemnego się z nimi dzieje, nie próbują z tym walczyć, tylko zadają sobie pytanie: „Co takiego robię, że tu tkwię?”, „Czego ta sytuacja próbuje mie nauczyć?”, „Jaka zmiana jest mi potrzebna?”.

3. Przebaczenie nie pamiętliwość

Naprawdę szczęśliwi ludzie wiedzą, że nie jest dobre trzymanie urazy i starego gniewu. To tak jakbyśmy wzięli do ręki gorący węgiel, żeby w kogoś rzucić. Najpierw sami się poparzymy. Wybaczenie i zapomnienie krzywd jest drogą do szczęścia.

4. Zaufanie nie podejrzliwość

Szczęśliwi wiedzą, że ich przekonania są samospełniającą się przepowiednią. Dlatego traktują wszystkich z miłością, godnością i szacunkiem. Zakładają, że ludzie są dobrzy i chcą dobrze, bronią się tylko wtedy, kiedy jest taka potrzeba.

5. Pasje nie ambicje

Podstawowe prawo obfitości brzmi: „Rób to, co kochasz, a będziesz bogaty i szczęśliwy”. Szczęśliwi nie są motywowani przez pieniądze i ambicje, tylko robią to, co cieszy ich serce. Dbają o to, by ich życie pełne było znaczenia. Idą za swymi pragnieniami.


6. Pochwałę nie krytykę

Wszystko czemu poświęcasz uwagę, rozrasta się. Jeśli więc krytykujesz, przedmiot twojej krytyki nie opuszcza cię, a nawet się powiększa. Dlatego szczęśliwi zwracają swój wzrok ku temu, co im się podoba i co mogą chwalić. Podobnie postępują z ludźmi, zawsze dostrzegają pozytywy, nie krytykują tego, co im się nie podoba.

7. Wyzwania nie problemy

Szczęśliwi widzą „problemy” jako wyzwania i okazję do odkrywania nowych sposobów działania. Są wdzięczni, że wyzwania pozwalają im się rozwijać.

8. Bezinteresowność nie egoizm

Zadowoleni z życia nie zastanawiają się, czy to, co robią przyniesie im zysk i co z tego będą mieć. Dzielą się z ludźmi i światem tym, co mają. Nie boją się być dawcami.

9. Obfitość nie biedę

Oni są mentalnie bogaci. Żyją w poczuciu, że dobra, których pragną, są im należne. I tak jest.

10. Marzenia nie realizm

Ci ludzie nie troszczą się za bardzo o realność. Nie charakteryzuje ich racjonalizm. W ich życiu liczą się marzenia i podążanie za nimi. Skąd wiedzą, w którą stronę się kierować? Słuchają intuicji i podszeptów serca.


11. Życzliwość nie nieuprzejmość

Zazwyczaj są mili i uśmiechnięci, a życzliwość do nich wraca.

12. Wdzięczność nie niewdzięczność

Mają zdolność widzenia piękna nie brzydoty. I za to, co widzą, są wdzięczni.

13. Uważność nie dekoncentrację

Oni wiedzą, jak żyć w chwili obecnej. Doceniają to, co mają i gdzie są, nie rezygnując ze swych marzeń o przyszłości. Oni czują i wiedzą, co się z nimi dzieje w chwili obecnej, przeszłość ich nie dotyczy a przyszłość spokojnie czeka.

14. Pozytywy nie negatywy

Nieważne, co się z nimi dzieje, oni zawsze mają pozytywne spojrzenie na rzeczywistość. I tym często drażnią racjonalnych ludzi, którzy zwykle widzą, że szklanka jest od połowy pusta a nie pełna.

15. Odpowiedzialność nie obwinianie

Oni przejmują pełną odpowiedzialność za swoje życie. Poznasz ich po tym, że nie narzekają na pogodę, nie obwiniają swoich rodziców, nie krytykują sąsiadów. Szczęśliwi rozumieją, że w chwili, gdy zdecydujesz, że jakaś zewnętrzna siła miała nad tobą władzę, tracisz swą moc.

Źródło: www.purposefairy.com

Kobiety mają gen szczęścia – TUTAJ

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze