1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Jak rozmawiać o seksie?

Jak rozmawiać o seksie?

123rf.com
Zdrowa, szczęśliwa relacja nie jest możliwa bez szczerych rozmów o seksie, bez poruszania intymnych tematów. Jak to robić?

1. Bądź ciekawa preferencji swojego partnera. Ciekawość ta świadczy o stopniu zaangażowania w związek. Sypialnia to najbardziej intymne miejsce, w którym otwiera się przestrzeń dla autentyczności. Możemy wzajemnie jej dotknąć, jeśli otworzymy się na nasze seksualne preferencje. Dowiedz się, co twój partner lubi w łóżku, posłuchaj jego opowieści o tym. Słowa mogą w tym przypadku stać się bramą do miłosnych rozkoszy. Czasem łatwiej coś powiedzieć niż wykonać.

2. Zanurz się w świat fantazji seksualnych. Fantazje seksualne są odważniejsze niż my sami. Są potrzebną mapą naszych pragnień i tęsknot. Nie chowajcie w tajemnicy przed sobą tego, o czym marzycie na temat seksu. Odważcie się mówić o fantazjach seksualnych, słuchajcie się wzajemnie z empatią.

3. Bądź delikatna. Wystrzegaj się zawstydzania, krytykowania, wyśmiewania czy obwiniania partnera, zwłaszcza kiedy rozmawiacie o seksie. Zawsze bierz pod uwagę jego uczucia i kieruj się współczuciem. Nie pozwól też, żeby on ciebie ranił w tych rozmowach.

4. Nie analizuj.Czasem trudno nam przestać intelektualizować. Jesteśmy tak bardzo przywiązani do używania umysłu z jego tendencjami do „ważenia i mierzenia”. Jednak racjonalizacje i analizy rozmowom o seksie akurat szkodzą. Tu dopuść do głosu uczucia, zdaj się na intuicję i mądrość ciała.

5. Ustalcie wspólne priorytety seksualne. Seks uprawia się we dwoje, wiadomo. Dlatego część wspólna powinna być dobrze zaznaczona. Dobrze, jeśli będziecie wiedzieć, w którym kierunku razem zmierzacie, co jest dla was ważne w waszym życiu seksualnym. Rozmawiajcie o tym, by wasze życie intymne przynosiło obu stronom głęboką satysfakcję, rozkosz i radość.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze