1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Jak wejść w kolejny związek

123rf.com
123rf.com
Druga szansa w życiu? Zobacz jak jej nie zmarnować…

1. Rozlicz się z pierwszym związkiem – przeżyj żałobę, uznaj stratę. Bądź samodzielna społecznie, ekonomicznie i emocjonalnie.

2. Odczaruj „wasze” miejsca
– upewnij się, że nie ściska cię w dołku w kawiarni, do której zawsze chodziliście, czy na dźwięk „waszej” piosenki, oraz że raczej stronisz od miejsc, w których mogłabyś go spotkać.

3. Rozpoznaj i uznaj swoje błędy – to nieprawda, że za rozpad więzi
zawsze są w równym stopniu odpowiedzialne dwie strony, ale nadmierne staranie się też może być błędem. Uświadom sobie potencjalne pułapki (np. potrzebę bycia uznaną, dowartościowaną) i popracuj nad tym, by nie szukać realizacji swoich deficytów w kolejnym związku.

4. Poznaj nowego partnera
– daj sobie czas, by znajomość się rozwinęła, szybkie wchodzenie w nową relację, podobnie jak szybkie jej odrzucenie, może dowodzić, że kierujesz się głównie emocjami.

5. Nie idealizuj, nie próbuj zmieniaćw dojrzałych relacjach oprócz miejsca dla wspólnych spraw jest także miejsce na autonomię obu partnerów
. Uszanuj wolność i odmienność zarówno swoją, jak i partnera.

6. Bądź otwarta i szczera
– nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Mów o swoich obawach i lękach, nie zważając na to, jak zostaniesz oceniona i odebrana. Jeśli źle – to lepiej zrezygnować zawczasu, niż potem brnąć w coś, w czym nie czujesz się sobą.

7. Otwórz się na nowe
– stwarzaj kolejne rytuały i porządki, nie zabieraj przeszłości do nowego związku.

8. Buduj na pozytywach
– nie doszukuj się trudności i przeszkód, choć, oczywiście, ich nie bagatelizuj, jeśli są poważne. Ciesz się towarzystwem drugiej osoby, dbajcie nawzajem o siebie.

Przeczytaj więcej w artykule Budowanie kolejnego związku

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze