1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Seks na świecie – różne kultury, różne upodobania

fot.123rf
Seks to jedna z tych aktywności, która często bardzo mocno jednoczy dwójkę ludzi. Jakkolwiek by na to nie spojrzeć, to seks wprawia świat w ruch – sprawia, że życie na ziemi istnieje od setek tysięcy lat. Mieszkańcy północno - zachodniej części ziemskiego globu, Europy i Ameryki Płn., często uważają się w tej sferze za bardziej wyzwolonych od mieszkańców innych zakątków Ziemi. Czy aby jednak mają rację?

  1. Starożytny Egipt – publiczne masturbacje
W starożytnym Egipcie wierzono, że odpływy i przypływy Nilu były powodowane wytryskiem, jakiego doświadczał bóg Atum. Z tego powodu faraonowie poddawali się rytualnej masturbacji w rzece Nil. W Egipcie masturbacja generalnie była dobrze widziana i często praktykowana - nie tylko przez faraona. Podczas święta boga Min, mężczyźni oddawali się publicznej masturbacji.
  1. Starożytna Grecja – raj dla pederastów
W świecie starożytnych Greków na porządku dziennym były stosunki homoseksualne. Nikogo one nie dziwiły, były akceptowalne, Co jednak ciekawe, tylko pod pewnymi warunkami. Akceptowano te związki homoseksualne, które tworzył dorosły mężczyzna i chłopiec. Związki pomiędzy dorosłymi mężczyznami nie były popierane.
  1. Indonezja – zdrada małżeńska zapewnia szczęście
W Indonezji siedem razy do roku celebruje się święto zwane Pon. Mieszkańcy udają się wówczas na Javę, gdzie poprzez uprawianie seksu, mogą zapewnić sobie powodzenie i szczęście. Przestrzegać przy tym jednak muszą pewnych nakazów i ograniczeń, a mianowicie: do zbliżeń nie może dochodzić pomiędzy małżonkami, podczas tych siedmiu wizyt seks musi być uprawiany za każdym razem z tą samą osobą. Tylko wtedy można zagwarantować sobie szczęście i powodzenie.
  1. Indie – nieograniczone kontakty seksualne
Plemię Muria, żyjące w indyjskim stanie Chhattisgarh, praktykuje święto zwane Ghotul, kiedy to nastolatki obojga płci uczą się rytualnych tańców, pieśni oraz... seksu. To dziewczęta wybierają partnerów, z którymi będą współżyć. Mogą wskazać nieograniczoną ilość kochanków, z każdym udając się do alkowy. Zanim jednak dojdzie do stosunku, zażywają wywar sporządzony z ziół - ma je to uchronić przed niechcianą ciążą. Jeśli mimo podjętych środków, dziewczyna i tak zajdzie w ciążę, cała społeczność adoptuje noworodka, gdyż nikt nie jest w stanie stwierdzić, kto jest jego ojcem.
  1. Wyspa Mangaia (południowy Pacyfik) – chłopiec i jego starsza kochanka
Podobnie, jak wśród plemienia Muria żyjącego w Indiach, i tutaj młodzież „uczęszcza na lekcje seksu”. Różnica polega jednak na tym, że uczą się go uprawiać jedynie chłopcy (w wieku około 13 lat), lekcje pobierają natomiast od dojrzałych kobiet. Celem tych spotkań jest zrobienie z młodzieńców kochanków doskonałych, którzy w przyszłości będą wiedzieć, jak zaspokoić partnerkę.

* Na podstawie informacji zawartych na: http://www.nerve.com/love-sex/weirdest-sex-rituals-throught-the-world i http://www.scoopwhoop.com/inothernews/weird-sex-rituals/

Więcej na temat związków i poszukiwania partnera można przeczytać na stronie

Więcej na temat upodobań seksualnych na świecie można znaleźć w artykule

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze