1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Autoterapia dla singli

fot. 123rf
Odpowiedz sobie na pytanie, czy na pewno chcesz zamienić życie w pojedynkę na życie we dwoje. Skąd wiesz, że tego chcesz? Dlaczego właśnie teraz?

Jeśli martwi cię, że nie masz partnera, nazwij dokładnie swój kłopot: ,,Nie mogę znaleźć odpowiedniego mężczyzny”, ,,Chciałabym wreszcie ułożyć sobie z kimś życie, ale mi się nie udaje”, ,,Nie wiem jak i gdzie szukać partnera”. Sprawdź, określ, co oznacza dokładnie: ,,odpowiedni partner”, ,,ułożenie sobie życia” itp. Odpowiedz na pytanie, co musiałoby się wydarzyć, żeby się udało. To może być coś magicznego, np. pojawienie się wróżki z magiczną różdżką. Pomyśl, kto w realnym świecie mógłby być twoją wróżką.

Zastanów się, czy nie ulegasz powszechnym mitom w stylu: ,,Po trzydziestce trudno jest znaleźć swoją drugą połówkę”, ,,Ciągle trafiam na niewłaściwych mężczyzn”, ,,Jeśli na pierwszym spotkaniu coś ci się nie spodoba, nie wchodź w tę relację”. Pozbądź się ich ze swojej głowy raz na zawsze.

Związek to kompromis, rezygnacja z części siebie na rzecz związku (nie partnera). Sprawdź, z czego jesteś w stanie zrezygnować. Czy potrafiłabyś mniej pracować, by mieć czas na budowanie relacji? Czy w twoim mieszkaniu jest przestrzeń na drugiego człowieka? Czy wiesz, co oznacza bycie razem ,,na dobre i na złe”?

Pamiętaj, że pierwsza randka i pierwszy kontakt intymny nie są żadną prognozą dla związku. Daj sobie i wam czas na wzajemne poznanie się.

Wypisz wszystkie możliwe i akceptowalne dla ciebie sposoby na poznanie partnera: znajomi, portale randkowe, biura matrymonialne, praca, wyjazd na wakacje.

Odpowiedz sobie na pytanie, czy na pewno chcesz zamienić życie w pojedynkę na życie we dwoje. Skąd wiesz, że tego chcesz? Dlaczego właśnie teraz?

Czytaj więcej w artykule "Dlaczego nie mam faceta?"

 

Ewa Klepacka-Gryz psycholog, terapeutka, autorka poradników psychologicznych, trener warsztatów rozwojowych dla kobiet www.terapiavia.com

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze