1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks
  4. >
  5. Materializm nie służy miłości

Materializm nie służy miłości

123rf.com
123rf.com
Wiele par wierzy, że więcej pieniędzy sprawiłoby, że ich wspólne życie byłoby łatwiejsze, przyjemniejsze i bardziej satysfakcjonujące.

Badania natomiast dowodzą, że pary, które dążą do zarabiania i posiadania coraz większej ilości pieniędzy, mają więcej problemów niż związki o mniej materialistycznym podejściu do życia.

Jason Carroll, profesor Brigham Young University, który szefował tym badaniom, podaje że ludzie którzy deklarują, że pieniądze nie są dla nich najważniejsze, żyją w bardziej stabilnych związkach, niż materialiści. W najgorszej sytuacji są pary, w których i jedno, i drugie stawia zarobki najwyżej na liście życiowych priorytetów. Kiepska jest między nimi komunikacja. Jak wiadomo właśnie dobre porozumienie jest fundamentem, na którym relacja jest budowana, dlatego kiedy ta sfera życia nie jest rozwijana, odbija się to na jakości związku. Dlatego pojawia się słaba zdolność rozwiązywania konfliktów i niski poziom tolerancji wobec siebie nawzajem. Badacze odnotowali, że wśród par, dla których zarobki są tak bardzo istotne, pieniądze są źródłem dodatkowych kłótni. Jeden materialista w związku to trochę mniejsza skala kłopotów.

Badania wykazały również, że pieniądze wcale nie przyczyniają się do dobrego samopoczucia jak większość ludzi sądzi, nie wpływają też znacząco na naszą samoocenę.

Wyniki badań opublikowano w Journal of Therapy Para & Relationship.

Źródło: Brigham Young University

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze