1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

Zwalcz nudę w swoim małżeństwie

123rf.com
123rf.com
Masz poczucie, że często w waszym związku to nuda bierze górę? Postaraj się to zmienić!

Zwłaszcza zimą trudno jest wykrzesać z siebie trochę inwencji. Gdy za oknem ciemno i zimno, łatwiej włączyć kolejny film czy iść do łóżka z książką, niż szukać na siłę sposobów na urozmaicenie sobie wieczoru. Ale może warto raz na jakiś czas to zmienić. Wypróbuj nasze wskazówki.

  • odpowiedz sobie na pytanie: czy jesteś znudzona swoim związkiem czy raczej swoim życiem? Może przenosisz frustrację, spowodowaną tym, że nic się w twoim życiu nie dzieje, na swój związek? Zastanów się, czy masz jakieś niespełnione marzenia, niezrealizowane zainteresowania, które warto rozwinąć, zająć się nimi, zarazić nimi partnera. Robienie nowych rzeczy wspólnie rozwija, ale też wzmacnia więź między wami.
  • często nuda może być przykrywką dla zwykłego spadku zainteresowania swoim partnerem. Nagle atrakcyjne staje się to, co poza domem, poza związkiem, nowe znajomości, relacje. To znak, że oddalacie się od siebie z partnerem, dlatego wspólnie spędzany czas wydaje się być nudny, stracony, niepotrzebny.
  • witalność i atrakcyjność związku często zabija zwykła proza życia. Praca, dzieci, wieczne pędzenie z grafikiem w ręku, rachunki do zapłacenia, choroby i zobowiązania sprawiają, że przestajemy ze sobą rozmawiać, a zamiast tego jedynie przebywamy obok siebie. Dlatego zwalczanie nudy zacznij od rozmowy z partnerem. I rozmawiaj z nim coraz więcej, nie o pracy i dzieciach, ale o was.
  • przypomnij sobie, co lubisz w swoim partnerze, co cię w nim cieszy, jak lubisz spędzać z nim czas. Kiedy ostatni raz się nad tym zastanawiałaś? I czy nadal robicie to, co lubicie razem robić? Jeśli nie, może warto do tego wrócić? Przełamanie nudy oznacza wysiłek, mobilizację, konsekwencję we wprowadzaniu zmian. Za to nagroda, jaka nas za to czeka, jest bezcenna.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze