1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Seks
 4. >
 5. Praca domowa z życia w związku

Praca domowa z życia w związku

123rf.com
123rf.com
Weekend to dobry moment, by zająć się swoim związkiem. W tygodniu czas płynie zbyt szybko, by pobyć z partnerem trochę bardziej niż szybkie śniadanie i późna kolacja. Dlatego w weekend warto to nadrobić.

Od czego zacząć? Związek to nie jest stan stały, to nieustanna zmienna. Na nasz związek oddziałują różne, nawet najmniejsze bodźce, z których często nie zdajemy sobie sprawy. Dlatego warto choć raz w tygodniu zweryfikować, czy nic się w waszym podejściu do wspólnego życia nie zmieniło. A także popracować nad tym, by wasz związek był coraz lepszy, a relacja głębsza.

 • czy zdarza ci się pomyśleć czasami, że jesteś z właściwą osobą? Lub z najlepszą osobą, jaką mogłaś sobie wyobrazić? Takie myślenie uskrzydla, ale sprawia też, że inaczej niż zwykle tę osobę całujemy, mocniej przytulamy, intensywniej przeżywamy z nią czas. Ta uważność w związku jest ogromnie ważna, warto ją pielęgnować.
 • okazuj partnerowi czułość. W weekend czas spowalnia, nie trzeba się nigdzie spieszyć. To dobry moment na głębszą rozmowę, na opowiedzenie sobie o swoich potrzebach, marzeniach, planach. To też dobry czas na bycie ze sobą, prawienie sobie komplementów, dopieszczanie się, robienie sobie drobnych niespodzianek.
 • pomyśl o jednej rzeczy, którą chciałabyś zmienić lub wprowadzić, a która może poprawić relacje w twoim związku. Co to może być? Porozmawiaj o tym z partnerem, zapytaj go o zdanie.
 • weekend to dobry czas na trudne rozmowy - te o przyszłości, pracy, finansach, decyzjach związanych z dziećmi. Ważne, żeby takie rozmowy odbywać razem, żebyście mieli poczucie, że są to wasze wspólne, przemyślane decyzje.
 • dziel się każdym pomysłem ze swoim partnerem, pytaj go o to, co jemu chodzi po głowie. Jeśli chcesz spróbować czegoś nietypowego, nowego, szalonego - zapytaj go o zdanie. Może uda cię go zarazić twoim pomysłem?
 • nie traktuj związku jako czegoś na stałe - nieświadomie przestaniesz wówczas o niego dbać. Im więcej pracy włożysz w tę relację, tym lepiej ci w niej będzie.
 • pamiętaj, że szczęście w związku zależy w równej mierze od twojego partnera, jaki i od ciebie. To jak będziecie traktować siebie oraz tę drugą osobę, wpłynie na wasze wspólne życie. Ważna jest świadomość tego, jak żyję, dokąd zmierza moje życie, jak chciałabym, żeby ono wyglądało - także w relacji z moim partnerem.
 • wszyscy miewamy gorsze dni, trudne sprawy do przełknięcia, demony przeszłości. A weekend to doskonały czas, by te wszystkie rzeczy wypłynęły i zatruły ci życie. Jeśli zależy ci na zdrowej relacji, której nie będą obciążać sprawy z twojej przeszłości, musisz znaleźć czas by je w sobie poukładać i pozamykać. Inaczej, nawet nieświadomie, zaczniesz przekładać je na partnera. Ani ty tego nie chcesz, ani on na to nie zasługuje.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze