1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Seks

5 słów, które mogą zniszczyć związek

123rf.com
Słowa mają potężną moc. Mogą uzdrawiać, inspirować i powstrzymać od pewnych działań. Mogą też powodować nieodwracalne szkody. Nauka używania słów w relacji wymaga uważności i starania.

Oto kilka słów, które mogą zaszkodzić twojemu związkowi.

1. NIGDY

To słowo oznacza ostateczność i użyte w pewnych kontekstach przekreśla nadzieję na dobrą zmianę. „Nigdy” zamyka na słuchanie, kompromis, okazanie dobrej woli. Gdy ktoś często słyszy to słowo może czuć, że przestrzeń wokół niego, gdy jest w związku, kurczy się. Może zacząć się psychicznie dusić. Takie poczucie wyklucza odczuwanie radosnej miłości, która tak naprawdę jest wolnością.

2. ZAWSZE

Takiemu stwierdzeniu blisko jest do postawy sztywnej i nieprzejednanej. Gdy często korzystamy z „zawsze”, dajemy sygnał, że to my wszystko wiemy, mamy rację i niewiele z tym można zrobić. To druga strona medalu słowa „nigdy”, może wywołać podobne skutki.

3. ALE

Kojarzy się z manipulacją i asekuracją, a przede wszystkim ze stawianiem warunków. A miłość jest bezwarunkowa. „Ale” może negować wszystko dobre, co zostało powiedziane wcześniej. Przez „ale” pozytywne oświadczenie może stać się negatywnym. Może podważać zaufanie, wiarygodność, zaprzeczać budowaniu bliskości. Podobnie działają słowa „jednak” i „choć”. Lepiej nie używać ich za często. 4. Tu wstaw dowolny WULGARYZM

Słowa wulgarne, obraźliwe, nieprzyzwoite wypowiedziane do partnera atakują go i powodują niepowetowane szkody dla relacji. Gdy okazujemy brak szacunku drugiej osobie, w związku pojawia się pogarda. Wówczas związek przestaje być przestrzenią przyjazną do budowania czegokolwiek dobrego.

5. ODCHODZĘ

Grożenie rozwodem lub rozstaniem jako metoda kontroli i zastraszania nie sprzyja uważnej komunikacji i konstruktywnemu rozwiązywaniu konfliktów. Między ludźmi pojawia się lęk spowodowany szantażowaniem, co w sposób naturalny oddala a nie zbliża. Decydowanie się na rozstanie jest poważnym krokiem, o którym lepiej poinformować wtedy, kiedy naprawdę to rozważamy.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze