fbpx

Czego tak naprawdę mężczyźni szukają u prostytutek?

Czego tak naprawdę mężczyźni szukają u prostytutek?
fot. 123rf

Wyniki badań na ten temat zostały opublikowane w czasopismie „Men and Masculinities”. Okazało się, że mężczyźni u kobiet, które wykonują najstarszy zawód świata, szukają doświadczania uczuć.
Naukowcy odkryli, że mężczyźni, którzy są regularnymi klientami prostytutek, marzą o romansie, miłości, słowem o uczuciach. – W ostatnich latach usługi prostytutek przypominają po prostu randki – powiedział Christine Milrod, szef zespołu badawczego. – Nasze badanie pokazuje, że stali klienci chcą doświadczyć głębokiego uczucia, które mogłoby rozwijać się w autentycznej historii miłosnej.

Na podstawie analizy internetowych forów dyskusyjnych naukowcy wysnuli wnioski, że wpisy w większości dotyczą emocjonalnej zażyłości między prostytutkami a klientami. (Przebadano ponad milion użytkowników). Po wypełnieniu przez nich ankiet okazało się, że wielu z nich wyraziło chęć kontynuowania relacji nie tylko na poziomie fizycznym, ale także uczuciowym. Ponad połowa zaznaczyła punkt – wzajemna miłość. Klienci prostytutek wyrażali się pozytywnie na temat komunikacji z nimi, twierdząc że jest w niej miejsce na romantyzm.

– Nasze badanie pokazuje, że usługi prostytutek ulegają obyczajowej normalizacji. Relacja, której początek jest płatnym seksem, może rozwinąć się w uczuciowy związek. Tylko dlaczego coraz więcej mężczyzn szuka miłości u prostytutek? Być może istotne jest tu inicjowanie kontaktu. Czy w takim układzie czują się pewniej? Ten temat wymaga osobnych badań – powiedział Milord.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze