1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Uroda
  4. >
  5. Idealny make-up? Sztuczna inteligencja wybierze go dla ciebie

Idealny make-up? Sztuczna inteligencja wybierze go dla ciebie

YSL Makeup Podium, Douglas, Westfield Arkadia w Warszawie (Fot. materiały prasowe)
YSL Makeup Podium, Douglas, Westfield Arkadia w Warszawie (Fot. materiały prasowe)
To proste – sztuczna inteligencja skanuje nam twarz i podpowiada makijaż, w którym będziemy wyglądać najlepiej. Brzmi jak pomysł z filmu? Otóż nie, to nasza rzeczywistość.

To, co kiedyś wydawało się tylko mrzonką, dzisiaj staje się rzeczywistością. Wszystko za sprawą najnowocześniejszych technologii. Sztuczna inteligencja analizuje cechy naszej twarzy, a następnie proponuje spersonalizowany look makijażowy, dzięki czemu otrzymujemy najnowsze trendy make-upowe dopasowane do naszych potrzeb.

Właśnie z takim innowacyjnym rozwiązaniem ruszyła marka YSL Beauty. Drop The Look to pierwszy taki projekt na skalę światową, który łączy unikalne doświadczenie konsumenckie z ekspertyzą makijażową i najnowszą technologią.

YSL Makeup Podium, Douglas, Westfield Arkadia w Warszawie (Fot. materiały prasowe) YSL Makeup Podium, Douglas, Westfield Arkadia w Warszawie (Fot. materiały prasowe)

Kreatywne podejście i wizjonerskie spojrzenie makijażystów w połączeniu z aplikacją Makeup Stylist wykorzystującą sztuczną inteligencję pozwala na uzyskanie kilku spersonalizowanych make-upów dopasowanych do każdej twarzy. W bazie znajduje się ponad 1200 rodzajów i stylów makijaży.

YSL Makeup Podium, Douglas, Westfield Arkadia w Warszawie (Fot. materiały prasowe) YSL Makeup Podium, Douglas, Westfield Arkadia w Warszawie (Fot. materiały prasowe)

Sztuczna inteligencja pomoże szczególnie tym z nas, które chcą zacząć przygodę z makijażem, ale zupełnie nie wiedzą, w jakim make-upie twarz będzie wyglądała najkorzystniej. Z kolei dla kobiet bardziej obytych z makijażem jest to powiew świeżości – może AI zaproponuje rozwiązania, na które do tej pory nie wpadłyśmy, a które okażą się strzałem w dziesiątkę?

Marka YSL Beauty jako pierwsza ruszyła z takim projektem, jednak znając możliwości współczesnej technologii, możemy się spodziewać, że już niedługo makijaże wybierane przez sztuczną inteligencję staną się naszą codziennością. Ciekawe, co będzie następne.

YSL Makeup Podium zadebiutowało w Douglasie w Westfield Arkadia (20.–25.03.). W maju pojawi się w Westfield Mokotów w Warszawie (09.–13.05), później w Focus Mall w Zielonej Górze (13.–17.06.), we Wroclavia we Wrocławiu (20.25.–06.) oraz w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu (27.06.–01.07.).

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze