1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Zdrowie
 4. >
 5. Sonicare DiamondClean. Jak dbać o zęby na co dzień?

Sonicare DiamondClean. Jak dbać o zęby na co dzień?

Higiena jamy ustnej to podstawa zdrowych zębów. Warto pamiętać, że zaniedbane zęby mogą prowadzić do poważnych chorób całego organizmu. Dbanie o zęby na co dzień to przede wszystkim częste i prawidłowe szczotkowanie zębów. Bardzo dokładne oczyszczenie powierzchni zębów zapewnia szczoteczka Philips Sonicare DiamondClean, najnowszy i najbardziej nowoczesny model szczoteczek sonicznych Philipsa.

Jak działa Sonicare DiamondClean ?

Generator drgań powoduje ruch włosia szczoteczki z bardzo dużą częstotliwością (aż 31 000 drgań na minutę!). W efekcie na końcach włosia szczoteczki powstaje fala dźwiękowa - właśnie dlatego szczoteczka nazywa się „soniczna”.  Fala ta wywołuje zjawisko kawitacji (bardzo szybkie zmiany ciśnienia powodują zmianę wody bezpośrednio w gaz i powstanie pęcherzyków powietrza, podobnie jak przy gotowaniu), która pozwala na bardzo dokładne oczyszczenie powierzchni zębów, niespotykane przy użyciu innych szczoteczek.

Co jeszcze daje używanie szczoteczki Sonicare DiamondClean?

 • zastosowanie strumienia pęcherzyków powietrza z pastą zastępuje irygatory i czyścidełka do przestrzeni międzyzębowych
 • zmniejszone odkładanie się kamienia zębowego, redukcję bioflmu na powierzchni zębów
 • redukcję flory bakteryjnej w obrębie całej jamy ustnej (bakterie bardzo źle znoszą częstotliwość pracy szczoteczki, a szczególnie zjawisko kawitacji)
 • poprawę stan dziąseł
 • odczucie niezwykłej gładkości i czystości zębów
Sonicare DiamondClean to także przykład nowoczesnego funkcjonalnego projektowania. W zestawie znalazła się szklanka wyposażona w ładowarkę (czyli szczoteczka ładuje się po odłożeniu do szklanki), podobnie - futerał podróżny też ma własną ładowarkę z portem mini USB/USB: szczoteczkę można więc naładować, korzystając np. z komputera.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze