1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie
  4. >
  5. Dieta pudełkowa – sprawdź jak wpłynie na Twoje życie

Dieta pudełkowa – sprawdź jak wpłynie na Twoje życie

Zobacz galerię 3 Zdjęcia
W dzisiejszych czasach co róż pojawiają się nowe rozwiązania. Jedne przemijają po okresie głośnego bumu, a inne pozostają na dłużej. Część z nich potrafi się naprawdę mocno rozwijać i cały czas przyciągać nowe osoby. Właśnie tak jest z zagadnieniem diety pudełkowej, choć nie wszyscy wróżyli jej świetlaną przyszłość. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje związane z tą formą cateringu dietetycznego.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Na początek krótkie wyjaśnienie, czym właściwie charakteryzuje się dieta pudełkowa. Otóż jest to rozwiązanie cateringowe, które polega na dostarczaniu przez firmę zewnętrzną określonej ilości posiłków pod wskazany przez klienta adres. Oczywiście nie są to przypadkowe dania, a takie które wcześnie zostały opracowane przez doświadczonego kucharza i dietetyka. Zamawiający przy składaniu zamówienia ma prawo wyboru rodzaju diety. Na podstawie jego wyboru komponowane jest pełne i co ważne zróżnicowane menu. Jak wybrać konkretny rodzaj jedzenia? Już na samym początku osoba, która chce skorzystać z diety pudełkowej staje przed ważną decyzją. Mianowicie musi on na podstawie własnych upodobań, obranych celów diety, a także aktualnych parametrów (waga, rodzaj aktywności fizycznej itp.). Taką decyzję najlepiej jest podejmować przy pomocy specjalistów z dziedziny żywienia. Wiele firm zajmujących się cateringiem posiada opcje konsultacji z nimi. Można również skorzystać z obliczenia swojego zapotrzebowania kalorycznego, a także wskaźnika oznaczającego prawidłową wagę. Mowa tutaj o bardzo popularnych kalkulatorach BMI oraz BMR. Są one powszechnie dostępne i korzystają z nich także lekarze, więc spokojnie można na nich opierać swoją decyzję ustalającą dzienna ilość posiłków, a także ich kaloryczność.

Catering dietetyczny – plusy i minusy

Na początku minus rozwiązania jakim jest dieta pudełkowa. Mowa tutaj o cenie, którą przychodzi zapłacić za tego rodzaju usługi. Okazuje się bowiem, że większość osób uważa iż jest ona mocno zawyżona. Choć faktycznie nie należy ona do najniższych to warto zastanowić się co wchodzi w jej skład. Mianowicie nie jest to wyłącznie koszt samych składników, z których zostanie przygotowany posiłek. Brać pod uwagę trzeba jeszcze pracę kucharza i dietetyka wykonaną przy sporządzaniu menu i przyrządzaniu posiłku. Ich wiedza i doświadczenie to nie jedyne składowe tej kwoty. Doliczyć do tego jeszcze należy pracę kierowcy, który dostarcza posiłki pod wskazany adres. No i oczywiście na końcu rzecz niepoliczalna, mianowicie czas, który oszczędza się dzięki temu rozwiązaniu. Przechodząc do zalet należy wymienić między innymi wiedzę i doświadczenie specjalistów pracujących przy komponowaniu menu i tworzeniu posiłków. Następnie różnorodność dostarczanych dań i ich zbilansowane wartości, które pozwalają na prawidłową pracę organizmu. Kolejno zaoszczędzony czas, którego nie trzeba przeznaczać na zakupy spożywcze jak i przyrządzanie posiłków. Do tego dochodzi jeszcze budowanie pozytywnych nawyków, które powinny pozostać z klientem jeszcze na długo po zakończeniu przygody z cateringiem dietetycznym. Mowa tutaj chociażby o regularności w spożywaniu posiłków jak i eliminowaniu słodkich, czy też słonych przekąsek.

Dieta pudełkowa – jak zamówić i gdzie?

Dieta pudełkowa dostępna jest w ofercie wielu firm cateringowych. Jednak nie powinno się wybierać pierwszej lepszej oferty. Przede wszystkim na początek należy zapoznać się z rodzajami dostępnych diet. Koniecznie trzeba sprawdzić jakie są opcje kaloryczności i ilości posiłków składających się na dane rozwiązanie. To wszystko można sprawdzić na stronach internetowych np.  . Szukać w takich miejscach należy jeszcze informacji o długości zawieranej umowy. Jest to szczególnie ważne dla osób, które dietę pudełkową chcą przetestować i nie wiedzą, czy to rozwiązanie sprawdzi się u nich na dłużej. Koniecznie sprawdzić należy również zasięg działalności takiej firmy, by upewnić się, że adres dostawy będzie możliwy do zrealizowania.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze