1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zdrowie

Schudnąć... raz na zawsze

123rf.com
Najistotniejszym efektem procesu odchudzania nie jest samo zrzucenie zbędnych kilogramów, lecz utrzymanie pożądanego efektu. Jak to zrobić? Przede wszystkim kontrolować swoje emocje, a nie zawartość talerza czy wskazówkę wagi oraz trzymać się dobrego planu dnia i planu odżywiania.

Osoby z nadwagą są świetnymi ekspertami w sprawach odchudzania. Doskonale znają zawartość kaloryczną każdego produktu, skuteczność najrozmaitszych diet czy najbardziej efektywnych ćwiczeń wspomagających chudnięcie. I co najważniejsze – bez trudu potrafią zrzucić 15 kilogramów w ciągu dwóch, trzech miesięcy, ale… nie radzą sobie z efektem jo-jo i następującym po nim okresem kompulsywnego objadania się.

A tymczasem efekt jo-jo to po prostu nawrót choroby, wpisany w nałóg. Przekonanie, że bez względu na zastosowaną dietę efekt ten prędzej czy później cię dopadnie to… po prostu oszukiwanie samej siebie. Bo skoro pod koniec stosowania diety z niecierpliwością liczysz, za ile dni będziesz wreszcie mogła zacząć jeść ,,normalnie”, to w zasadzie możesz ją skończyć już dziś, przygotować się na efekt jo-jo i pogodzić z faktem, że za chwilę wrócisz do swojej dawnej wagi (sprzed schudnięcia). Najdalej za kilka miesięcy z pewnością znów zaczniesz zabawę w zrzucanie zbędnych kilogramów.

Jeśli taki scenariusz ci odpowiada, a odchudzanie jest jednym z jego elementów, popisowym numerem pt. ,,Zobaczcie, potrafię schudnąć” – możesz nie czytać dalej. Jeśli zaś chcesz, być może po raz pierwszy, dowiedzieć się, co robić, by znowu nie zacząć się objadać, zachęcam do lektury.

Porozmawiaj z ekspertem o tym jak schudnąć skutecznie

Więcej w lutowym numerze SENSU.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze