fbpx

Prawdy i mity o powiększaniu piersi

powiekszanie piersi
123rf.com

Jeszcze dziesięć lat temu powiększone piersi były głównie atrybutem aktorek z filmów dla mężczyzn. Dziś coraz chętniej korzystamy z osiągnięć medycyny estetycznej, zwłaszcza że można uzyskać bardzo naturalne efekty. Oto kilka stwierdzeń, które pojawiają się najczęściej w pytaniach kobiet chcących powiększyć biust. Wyjaśniamy, czy to prawda, czy mit.
Powiększony biust zawsze wygląda sztucznie – Mit

Obecnie można wykonać powiększanie i modelowanie biustu kwasem hialuronowym, co zapewnia bardzo naturalny efekt. Ale także silikonowe wkładki dopasowane do wyglądu sylwetki pozwolą osiągnąć takie efekty, że piersi będą wyglądały jak dzieło Matki Natury a nie dobrego chirurga.

Nie można latać samolotem mając powiększony biust Mit

Mimo problemów, jakie spotkały jedną z gwiazd z silikonowym biustem podczas lotu samolotem, nie ma żadnych przeciwwskazań do podróży lotniczych po zabiegi powiększania piersi. Gdy tak było, to przecież większość gwiazd i celebrytek musiałaby zrezygnować z latania, a tak przecież nie jest.

Mając powiększony biust, można karmić piersią Prawda

Zabieg powiększania piersi nie wyklucza możliwości karmienia dziecka. Wkładki umieszczane są pod mięśniami, które znajdują się za gruczołem piersiowym, nie są więc przeciwwskazaniem do karmienia piersią.

Nie można spać na brzuchu, mając powiększone piersi Mit

Owszem, przez kilka dni po zabiegu spanie na brzuchu powodowałyby ból, ale później powiększony biust nie wymaga jakiejś specjalnej pozycji do snu.

Zabieg powiększania biustu jest bardzo bolesny Prawda

Prawda, ale chodzi raczej o okres rekonwalescencji, bo sam zabieg wykonywany jest pod narkozą. Tak naprawdę wszystko zależy od progu bólowego danej pacjentki − niektóre kobiety prawie nie odczuwają bólu podczas rekonwalescencji, a innym potrzebne są silne leki przeciwbólowe.

Powiększone piersi zwiększają ryzyko zachorowania na raka piersi Mit

Nie ma badań potwierdzających taką teorie. Powiększony biust przeszkadza nieznacznie w mammografii, dlatego trzeba ją wykonywać z taką częstotliwością, jaką zaleci lekarz, i informować osobę wykonującą badanie o posiadaniu wkładek powiększających.

Blizny po zabiegu są prawie niewidoczne Prawda

Obecnie lekarze chirurdzy przywiązują bardzo duża wagę nie tylko do skuteczności zabiegu ale również do tego, by blizny były jak najmniej widoczne. Nie musisz się więc obawiać dużych i widocznych blizn.

Wkładki powiększające mogą się przemieścić Prawda

Ale dzieje się to tylko wtedy, gdy nie będziesz przestrzegała zaleceń lekarza dotyczących postępowania po zabiegu np. zbyt szybko wrócisz do uprawiana sportu.

Piersi można powiększyć do dowolnego rozmiaru Mit

Powiększone o kilka rozmiarów piersi są nie tylko obciążeniem dla kręgosłupa, ale też wyglądają bardzo nienaturalnie. Najlepiej jest powiększać biust o jeden lub dwa rozmiary.

Operacja powiększania piersi nie może być wykonywana u alergiczek Mit

Wkładki stosowane do powiększania są hipoalergiczne i nie powodują alergii.

Piersi najlepiej powiększać w połowie cyklu Prawda

Wtedy bowiem biust jest w swoim rzeczywistym rozmiarze. Tuż przed miesiączką wiele kobiet skarży się na obrzęknięte i bolesne piersi, a to może zniekształcić ich obraz i wpłynąć niekorzystanie na ostateczny rezultat zabiegu.