fbpx

Refleksologia twarzy w walce z nadwagą

Refleksologia twarzy w walce z nadwagą
123rf.com

Nadwaga i otyłość występują wtedy, kiedy ilość spożywanej energii przekracza ilość energii wydatkowanej.Często jednak ograniczenie jedzenia nie przynosi spodziewanego efektu. Z pomocą może przyjść refleksologia twarzy.
Wszędzie czytamy, że zdrowy i zrównoważony styl życia, to najlepszy sposób na utrzymanie równowagi wewnętrznej i zapobieganie rozwojowi nadwagi i otyłości. Niewielu orientuje się, iż nasza waga zależy nie tylko od tego jak dbamy o swoje ciało, ale też o emocje, umysł i ducha oraz jak praktycznie łączymy te działania na co dzień.

Zatem, aby uaktywnić procesy biorące udział w przemianach metabolicznych i zmaksymalizować redukcję wag, warto podejść do tego w sposób zintegrowany.Odpowiednia dieta i ćwiczenia fizyczne powinny zostać skomponowane z relaksacją, nauką efektywnego oddychania, terapiami równoważącymi i detoksykującymi. Z tych ostatnich rekomendowana jest m.in. refleksologia.

Refleksologia to najsilniej i najszybciej działająca terapia twarzy „Sprząta” ciało z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii. Nerki, jelita i skóra efektywniej detoksykują się i oczyszczają, polepsza się ich ukrwienie i natlenienie dzięki czemu wzrasta wydajność ich pracy. Oczyszczone ciało jest gotowe do efektywniejszego spalania kalorii i redukcji wagi. Podczas terapii do krwi uwalniane są hormony szczęścia ( m.in. endorfiny, enkefaliny, serotonina), które oprócz tego, że poprawiają nastrój to podnoszą poziom energii witalnej, umacniają motywację do wszelkich działań, np.: do podjęcia aktywności fizycznej i przyśpieszają tempo przemiany materii. Poza tym systematyczne zabiegi refleksologii twarzy regulują wydzielanie Galaniny – substancji, która wzmaga apetyty na tłuszcze oraz Neuropeptydu Y – wywołującego niepohamowaną ochotę na słodycze Terapia zmniejsza ogólnie łaknienie. Pamiętajmy jednak, że aby dobroczynne działąnie refleksologii twarzy mogło się przejawić – każdy korzystający z terapii musi pić ok. 2 – 3 litrów wody dziennie.

Procesy regulacji i regeneracji prowadzą cały organizm do równowagi wewnętrznej (homeostazy), w której odtwarzana jest nasza optymalna waga.

Ogromną zaletą refleksologii twarzy są silne efekty esteto-kosmetyczne, takie jak poprawa owalu twarzy, wygładzenie zmarszczek, widoczne ujędrnienie skóry i …błyszczące oczy.

Częstotliwość terapii i jej długość określa terapeuta na podstawie wywiadu refleksologicznego z pacjentem. Po konsultacji przygotuje Indywidualny Plan Opieki Zdrowotnej, w którym uwzględni też inne rekomendowane w indywidualnej redukcji wagi terapie/techniki. Sesja refleksologiczna trwa ok. 45 minut. W tym czasie uzyskuje się optymalną stymulację organizmu. Wystarczy, że zabiegi będą odbywać się co tydzień. Refleksologia twarzy to terapia wspierająca dietę i zajęcia ruchowe. Tylko zintegrowane działania przynoszą trwałe efekty w postaci spadku masy ciała i utrzymania dobrej kondycji psychofizycznej!

Beata Sekuła, refleksolog z warszawskiego Studia Sante, www.studiosante.pl

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze