fbpx

Zdrowe stopy po całym dniu za biurkiem

Zdrowe stopy po całym dniu za biurkiem
123rf.com

Siedzący tryb życia wpływa niekorzystnie nie tylko na kondycję fizyczną, wagę i kręgosłup, ale również szkodzi stopom.
Spędzanie wielu godzin w tej samej pozycji z pewnością nie sprzyja naszym stopom. Są one bowiem stworzone do aktywności, poruszania się. Zdaniem lekarzy ortopedów siedzący tryb życia sprzyja opuchnięciom oraz może powodować bóle stóp. Dlatego podczas długich godzina za biurkiem wskazana jest odpowiednia postawa i odrobina ruchu.

Przy siedzącym trybie życia trzeba szczególnie dbać o kręgosłup, żeby uniknąć obciążeń poszczególnych partii. Dużą rolę odgrywa krzesło, na którym spędzamy większość czasu w pracy. Powinno być ono wygodne i odpowiednio wyprofilowane. Co jakiś czas warto także wstać od biurka i zrobić krótki spacer po biurze czy korytarzu albo pochodzić po schodach, by dotlenić mięśnie. Dobrze również wykonywać proste ćwiczenia na stopy:
– zgiąć grzbietowo stopę i prostować ją
– oprzeć stopę kolejno na palcach i pięcie, wykonując ruchy okrężne do zewnątrz i do wewnątrz.

Po całym dniu w pracy warto poświęcić stopom trochę czasu w domu. Kąpiel z orzeźwiającą solą w granulkach oraz kilkoma kroplami oleju nawilży i uelastyczni skórę. Po kąpieli trzeba dobrze osuszyć stopy i dokładnie wsmarować silnie nawilżający kremu. Dla stóp zmęczonych, podrażnionych i zaczerwienionych wskazany jest nawilżający balsam z wyciągiem z kasztanowca, który dodatkowo złagodzi opuchnięcie i pieczenie nóg. Takie domowe spa z dodatkiem kosmetyków Gehwol na pewno przyniesie ulgę stopom uwięzionym przez kilka godzin w ciasnym obuwiu i skazanym na bezruch.