fbpx

Zróbmy to razem dla pszczół

Zróbmy to razem dla pszczół
W ramach akcji #zróbmytorazemdlapszczół artyści rzemieślnicy i twórcy odpowiedzialnych marek stworzyli produkty w nawiązaniu do pszczół, ula, miodu, kwiatów i ochrony przyrody. Na zdjęciu talerze Misiura design, kawiarka Slowpresso i drewniany domek dla trzmieli lub murarek od Pasieki Fujarskich.

Wartość pszczół dla życia ludzkiego i prawidłowego działania ekosystemu jest nieoceniona. Jak mawiał Albert Einstein, „jeśli wyginą pszczoły, człowiekowi zostaną tylko cztery lata istnienia”. Warto zatem zaangażować się w pomoc naszym małym przyjaciółkom. Jak to zrobić? Wystarczy włączyć się do akcji, o której przeczytacie poniżej.

Inicjatorką akcji Zróbmy to razem dla pszczół jest Diana Dyba, autorka bloga Zrób to po swojemu. Blogerka zachęciła zaprzyjaźnionych artystów, rzemieślników i odpowiedzialne marki, aby stworzyli produkty w nawiązaniu do pszczół, ula, miodu, kwiatów i ochrony przyrody. Do tej pory powstało około 25 przepięknych, unikatowych przedmiotów. Każdy z nich zostanie wystawiony na licytację, z której pełen dochód przeznaczony będzie na pomoc pszczołom w zwiększeniu ich populacji. Do akcji włączyli się również Fundacja Pociechom oraz zespół Roi Się, który zajmuje się adopcją pszczół i stawia ule w Puszczy Iłżeckiej.

„Chcemy pobudować nowe ule na terenie Fundacji Pociechom, które przyciągną dzieci, młodzież i dorosłych do tego cudownego miejsca, które pomaga dzieciom stosując hipoterapię oraz alpakoterapię. Coś wspaniałego! Chcemy także wybudować ścieżkę edukacyjną z tablicami informacyjnymi na temat pszczół i ich życia i ważności dla środowiska” – mówi Diana Dyba, autorka akcji.

Zróbmy to razem dla pszczół
Diana Dyba, autorka akcji Zróbmy to razem dla pszczół. Ilustracja autorstwa Natalii Chachuj.

Akcja Zróbmy to razem dla pszczół ma przede wszystkim pomóc pszczołom w zwiększeniu ich populacji, ale też wesprzeć polskich przedsiębiorców, artystów i rzemieślników oraz zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat ochrony środowiska.

Licytacja rusza już 3 czerwca. Zobacz jedyne w swoim rodzaju przedmioty, które trafią na aukcję. Wszystkie nawiązują do pszczół, miodu, ula, kwiatów i ochrony przyrody i wykonane zostały przez artystów, twórców, rzemieślników – ludzi pełnych pasji i miłości do przyrody.

Dołącz do aukcji Zróbmy to razem dla pszczół.

Zróbmy to razem dla pszczół
Talerze i domki wykonane ręcznie przez Agnieszkę tworzącą markę Misiura design. Kolekcji nie znajdziecie nigdzie indziej, powstał tylko ten jeden zestaw. (Fot. Misiura design)
Zróbmy to razem dla pszczół
Przepiękne, unikatowe akcesoria do włosów: gumeczka i opaska. Ręcznie wykonane z materiałów z recyklingu. (Fot. GIA)
Zróbmy to razem dla pszczół
Kawiarka autorstwa Justyny Karamuz w pięknym miodowym kolorze z ręcznie malowanymi pszczołami. (Fot. Slowpresso)
Zróbmy to razem dla pszczół
Naturalne woskowijki wielokrotnego użytku to ekologiczna alternatywa dla folii i plastiku. Marka Woskowijki by Malu podarowała na aukcję dwa zestawy. (Fot. Woskowijki by Malu)
Zróbmy to razem dla pszczół
Ręcznie wykonany miś z ziołowym, pięknie pachnącym wnętrzem oraz wyhaftowaną pszczołą. (Fot. Szmaciane misie)
Zróbmy to razem dla pszczół
Lampa wykonana z naturalnej tykwy w nawiązaniu do pszczół i miodu to dzieło artystki Moniki Madejskiej tworzącej Seszen’s Lights. (Fot. Seszen’s Lights)
Zróbmy to razem dla pszczół
Drewniany domek dla trzmieli lub murarek idealny do ogrodu lub na balkon. W zestawie dwa miody drahimskie oraz łyżeczka drewniana do miodu. (Fot. Pasieka Fujarskich)
Zróbmy to razem dla pszczół
Album Metamorfozy Antologia Śródziemnomorska to piękne wydanie Wydawnictwa Lente z wyjątkowymi ilustracjami Natalii Olbiński. (Fot. Wydawnictwo Lente)
Zróbmy to razem dla pszczół
Mięciutka, ręcznie wykonana na drutach opaska na głowę. Wykonana z włóczki Drops Alpaca Silk. (Fot. Splot Słoneczny)
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze