1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło
  4. >
  5. Od redakcji

Od redakcji

Z radością obserwujemy jak coraz bardziej zakorzeniacie się w zwierciadlanej społeczności, jak z dnia na dzień nasz las wirtualnych drzewek rozrasta się i pięknieje. Ale dochodzą też do nas głosy użytkowników, zwracających się z prośbą o dodatkową instrukcję do drzewka. A zatem, kilka słów o drzewie.;)

Każdy zarejestrowany i zalogowany użytkownik może posadzić swoje wirtualne drzewo, wybierając z menu „Społeczność/Drzewo osobliwości”, a następnie klikając w przycisk „Posadź swoje drzewo”.

Na początku drzewo jest małe i wymaga troski – podlewania. Codzienne podlewanie pozwala na jego stały wzrost i obserwację fazy w jakiej aktualnie się znajduje:

Szkółka  1 -7 faza wzrostu - drzewo wyświetla się w boksie na stronie głównej konta użytkownika oraz w widoku społeczności.  W tych fazach można jedynie podlewać swoje drzewo.

Faza pełna 8 - 13 faza wzrostu - drzewo wyświetla się w boksie na stronie głównej konta użytkownika, w zakładce drzewo osobliwości. Jest widoczne dla innych czytelników portalu.

Drzewo osobliwości rośnie według określonych cyklów czasowych, które są powiązane z jego podlewaniem.
W fazie pełnej, obok drzewa osobliwości i konewki, pojawi się przycisk umożliwiający przejście do edycji.
Tu, za pomocą intuicyjnego mechanizmu „przeciągnij i upuść” - najedź kursorem na wybrany element graficzny i przenieś w zamierzone miejsce - można już dodawać gotowe elementy graficzne. Pochodzą one z kilku kategorii tematycznych (m.in. hobby, ludzie, kwiaty, etc.). Wszystkie elementy można łatwo powiększać i pomniejszać, najeżdżając kursorem na górny prawy róg obrazka. Miejsce danego elementu jest dowolne i zależy wyłącznie od koncepcji i fantazji użytkownika. Uwaga: ten etap pozwala również na dodanie własnego zdjęcia/zdjęć i obrazków, a także wpisanie życiowego motta!

W zależności od fazy wzrostu, lista elementów, które można zawiesić na drzewie wzrasta o 1-2 dodatkowe. Nie ma limitu ilości wykorzystanych elementów i własnych zdjęć.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze kreacje. Drzewka mają bowiem służyć przede wszystkim niebanalnemu wyrażaniu siebie. Jedna z autorek wyznała nam ostatnio "jak dobrze, całe życie ubolewałam nad tym, że nie umiem malować! teraz to już nie ma znaczenia" ;)

A! I jeszcze jedno, możecie polubić drzewka innych użytkowników, a poprzez podobieństwa w zestawieniu elementów graficznych być może wyszukiwać osoby o podobnej wrażliwości i upodobaniach..? :)

Powodzenia!

Redakcja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze