1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Zwierciadło

Rozpoczynają się zdjęcia do nowego filmu Jacka Borcucha

fot. materiały prasowe
8 września w okolicach Walencji rozpoczynają się zdjęcia do nowego filmu Jacka Borcucha pod roboczym tytułem "Chwile nieulotne" (Lasting Moments).

Film opowiada o parze polskich studentów, którzy poznają się podczas wakacji w Hiszpanii. W beztroski czas i rajski krajobraz wdziera się jednak rzeczywistość rodem z najgorszego snu. Życie bohaterów zostaje wystawione na niechcianą próbę…

Główne role zagrają Jakub Gierszał, który pracował już z Jackiem Borcuchem przy realizacji "Wszystko co kocham", oraz Magdalena Berus. Wśród aktorów hiszpańskich zobaczymy w filmie m.in. wielką damę kina iberyjskiego, Angelę Molinę, i jednego z najciekawszych aktorów młodego pokolenia, Juanjo Ballestę. Autorem zdjęć jest Michał Englert, muzykę do filmu komponuje Daniel Bloom, a za scenografię odpowiada Elwira Pluta. Producentami filmu są Piotr Kobus i Agnieszka Drewno.

W pierwszych dniach października ekipa przeniesie się do Krakowa, gdzie powstanie druga część zdjęć, a następnie do Kwidzyna. Koniec zdjęć zaplanowano na połowę listopada, a premierę filmu na jesień 2012 roku.

Producentem filmu jest Mañana. Powstaje on w koprodukcji z Espiral Producciones (Hiszpania) oraz Krakowskim Biurem Festiwalowym i jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz ze środków Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie, przy wsparciu Miasta Kwidzyna.

Poprzedni film Jacka Borcucha, "Wszystko co kocham", dystrybuowany był w dwudziestu krajach, zdobył kilkanaście międzynarodowych i krajowych nagród filmowych oraz był polskim kandydatem do Oscara. Pokazywany był również w konkursie festiwalu Sundance, jako pierwsza polska produkcja w historii.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze