1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Kultura
  4. >
  5. Ostaszewska i Gierszał w filmie Netflixa „Kolory zła. Czerwień”. Ruszyły zdjęcia do kryminału na podstawie powieści Małgorzaty Oliwii Sobczak

Ostaszewska i Gierszał w filmie Netflixa „Kolory zła. Czerwień”. Ruszyły zdjęcia do kryminału na podstawie powieści Małgorzaty Oliwii Sobczak

Maja Ostaszewska i Jakub Gierszał na planie nowego polskiego filmu Netflixa „Kolory zła. Czerwień” (Fot. Przemysław Pączkowski/materiały prasowe)
Maja Ostaszewska i Jakub Gierszał na planie nowego polskiego filmu Netflixa „Kolory zła. Czerwień” (Fot. Przemysław Pączkowski/materiały prasowe)
Netflix rozpoczął zdjęcia do nowego polskiego filmu „Kolory zła. Czerwień”. Obraz realizowany jest w Trójmieście na podstawie powieści kryminalnej Małgorzaty Oliwii Sobczak. W rolach głównych zobaczymy Maję Ostaszewską i Jakuba Gierszała.

„Kolory zła. Czerwień” – fabuła filmu

Trójmiejska plaża staje się miejscem dramatycznego odkrycia, gdy morze wyrzuca na brzeg ciało młodej dziewczyny. Nietypowe okaleczenia ofiary wskazują na morderstwo. Na czele dochodzenia staje ambitny i nieustępliwy prokurator Leopold Bilski. W śledztwo angażuje się też matka ofiary – sędzia Helena Bogucka. Wszystkie tropy prowadzą do jednego z nadmorskich klubów, który okazuje się związany ze sprawą morderstwa kobiety sprzed 15 lat. Z gromadzonych w trakcie śledztwa informacji i zatajonych przez lata dowodów powoli wyłania się mroczne oblicze przestępczego Trójmiasta. Odkrycia Bilskiego i Boguckiej zaczynają być bardzo nie na rękę lokalnej policji.

„Kolory zła. Czerwień” – obsada i twórcy

W filmie „Kolory zła. Czerwień” w rolach głównych zobaczymy Maję Ostaszewską jako sędzię Helenę Bogucką szukającą sprawiedliwości po stracie córki oraz Jakuba Gierszała w roli nieustępliwego prokuratora Leopolda Bilskiego. Reżyserem filmu jest Adrian Panek, który wspólnie z Łukaszem M. Maciejewskim napisał również scenariusz na podstawie powieści kryminalnej Małgorzaty Oliwii Sobczak. Za produkcję odpowiada natomiast Aurum Film. Data premiery filmu nie jest jeszcze znana.

Źródło: materiały prasowe Netflix

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze